Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Atrakcje na Maderze

Sanki Monte

Madera ma wiele atrakcji, które warto zobaczyć podczas wakacji. Do najbardziej znanych i najbardziej tradycyjnych należy zjazd z Monte do Funchal na saniach z wikliny. Istnieje wiele atrakcji, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o Maderze, podczas spędzania wolnego czasu.Centrum Sztuki Casa das Mudas

Centrum nauki i życia w Porto Moniz
Ośrodek ten znajduje się w Calhetcie na zachodnim wybrzeżu Madery i został ustanowiony w celu podniesienia świadomości społecznej na temat sztuki w szczególności sztuki współczesnej.


Więcej o Centrum Sztuki Casa das Mudas

Jaskinie i Centrum Wulkanologiczne w São Vicente

Jaskinie i Centrum Wulkanologiczne w São Vicente
Jeśli wybierzesz się na północne wybrzeże Madery, należy odwiedzić wyjątkowe miejsca o znaczeniu naukowym i edukacyjnym: Jaskinie São Vicente i Centrum Wulkanologiczne.


Więcej o Jaskiniach i Centrum Wulkanologicznym

Centrum Nauki i Życia w Porto Moniz

Centrum Nauki i Życia w Porto Moniz
Jeśli zdecydujesz się na odwiedzenie północnego wybrzeża Madery, dlaczego nie poświęcić chwili, by odwiedzić tą nową naukową i kulturalną atrakcję w Porto Moniz?


Więcej o Centrum Nauki i Życia w Porto Moniz

Mercado dos Lavradores

Mercado dos Lavradores

Targ ten jest warty odwiedzenia. Jest to punkt odniesienia w życiu i architekturze Funchal.Więcej o Mercado dos Lavradores

Centrum Historii Madery

Madeira Story Centre
Centrum Historii Madery (Madeira Story Centre) znajduje się w starej części Funchal, w pobliżu kolejki linowej łączącej Funchal z Monte. Centrum zawiera przegląd 14 milionów lat historii na Maderze z którą można się zapoznać podczas trwającej 1,5 godziny wizyty.

Więcej o Centrum Historii Madery

Quinta Monte Palace

Quinta Monte Palace

Ogród Monte Palace i Muzeum Monte Palace znajdują się w Quinta Monte Palace, która należy do fundacji José Berardo.


Więcej o Quinta Monte Palace

Park tematyczny Madery

Park tematyczny Madery
Park tematyczny w Santanie jest jedynym w swoim rodzaju w Portugalii. Jest to fantastyczne centrum poświęcone historii, nauce i tradycji archipelagu Madery. Zajmuje powierzchnię 145 tysięcy metrów kwadratowych i jest obowiązkową pozycją na mapie dla wszystkich odwiedzających.

Więcej o Parku tematycznym Madery

Ogród różany w Quinta do Arco

Ogród rózany w Quinta do Arco
W ogrodach Quinta do Arco, w Arco de São Jorge na północnym wybrzeżu wyspy, możesz odwiedzić jedną z największych kolekcji róż w Portugalii.


Więcej o Ogrodzie różanym w Quinta do Arco

Madeira Magic

Madeira Magic
Funchal ma teraz jeszcze jedną edukacyjną i przyjemną atrakcję dla turystów. To Madeira Magic, inaczej znana jako "Miasto Dzieci.

Więcej o Madeira Magic

Sanki Monte

Sanki Monte
Na Maderze znajdziesz szczególną formę transportu "sanki Monte" z wikliny. Tego doświadczenia nie można przegapić.Więcej o Sankach Monte

Kolejki linowe

Kolejki linowe
Goście w Funchal mogą skorzystać z dwóch kolejek linowych podczas wycieczek na południowej części wyspy, bogatej we wspaniałe klify, można tutaj podziwiać jedne z najbardziej urokliwych widoków.


Więcej o Kolejkach linowych

Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.