Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Co robić

Coasteering Madeira

Na Maderze każdy turysta znajdzie coś dla siebie, osoby interesujące się historią czy architekturą znajdą tutaj wiele muzeów oraz ciekawych budynków, które liczą sobie po kilkaset lat. Dla osób, które lubią aktywnie spędzać wypoczynek Madera także jest idealnym miejscem dzięki m.in sieci lewad, wzdłuż których można spacerować podziwiając piękne widoki. Coś dla siebie znajdą również amatorzy sportów wodnych, nurkowania a nawet golfa. Spędzając wakacje na Maderze warto poznać tutejszą kuchnię, która opiera się na rybach.

Atrakcje na Maderze

Sanki Monte
Madera ma wiele atrakcji, które warto zobaczyć podczas wakacji. Do najbardziej znanych i najbardziej tradycyjnych należy zjazd z Monte do Funchal na saniach z wikliny. Istnieje wiele atrakcji, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o Maderze, podczas spędzania wolnego czasu.

Więcej o atrakcjach na Maderze

Kultura na Maderze

Fort Saint James
Z dobrze udokumentowaną historią, dziedzictwo artystyczne Madery jest jednym z filarów kultury wyspy. W XV i XVI wieku położenie geograficzne Madery było miejscem odpowiednim na przystanek w trakcie podróży po Atlantyku. Ten okres, kiedy handel cukrem przeżywał swoje najlepsze lata, Madera także miała swój złoty okres. Klasztory, świątynie, pałace i dwory a także umocnienia wojskowe i inne obiekty o wartości artystycznej to tylko niektóre z zabytków, które turyści mogą dziś odwiedzić.


Więcej o kulturze na Maderze

Kultura na Porto Santo

Columbus Museum
Dom, w którym żył Krzysztof Kolumb jest obecnie muzeum etnograficznym, tradycyjne wiatraki, domy z lokalnych materiałów i nieużywane kopalnie to tylko niektóre świadectwa dziedzictwa kulturowego na wyspie.


Więcej o kulturze na Porto Santo

Sport na Maderze i Porto Santo

Surfing Madera
Madera ma idealne połączenie naturalnych elementów, które wytwarzają idealne warunki do uprawiania wszystkich sportów przez cały rok. Oferuje szeroki wachlarz sportów wodnych jednak, z łagodnym klimatem specyficzną formacją geograficzną, wyspa zachęca nie tylko lokalną ludność, ale także turystów do udziału w innych dyscyplinach sportowych na świeżym powietrzu.


Więcej o sporcie na Maderze i Porto Santo

Nocne życie

Nowy Rok Madera
Po męczącym dniu, nie ma nic lepszego niż relaks i nocne życie na Maderze. Słynne wina z Madery i tradycyjne napoje jak Poncha à Pescador i inne odmiany, takie jak Nikita lub Pé de Cabra, to tylko niektóre z propozycji na początek wieczoru w jednym z wyspecjalizowanych barów.

Więcej o nocnym życiu

Spacery po lewadach

Levada do Furado

Najlepszym sposobem, aby dotrzeć do wnętrza wyspy i cieszyć się z dziewiczych krajobrazów jest spacer po lewadach.


Więcej o spacerach po lewadach

Wycieczki po Maderze

Camara de Lobos
Fascynujący krajobraz to wysokie góry, głębokie doliny objęte egzotyczną roślinnością i barwnymi kwiatami. Dodaj do tych atrakcji urok małych miasteczek i rytm kosmopolitycznej stolicy Madery i masz wiele powodów do wyruszenia na wycieczkę aby zwiedzić każdy zakątek wyspy. System transportu jest zróżnicowany i najwyższej jakości. Wybór jak będziesz zwiedzać wyspę należy do Ciebie!


Więcej o wycieczkach na Maderze

Wycieczki po Porto Santo

Portela
Idź na spacer po Porto Santo, aby odświeżyć ducha. Na północy można oddychać czystym górskim powietrzem lasu sosnowego. Niedawno odnowione ścieżki są idealne do pieszych wycieczek, dzięki ich bezpieczeństwu i pięknu krajobrazów.


Więcej o wycieczkach na Porto Santo

Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.