Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Wyspy Desertas i Selvagens

Wyspy Pustynne (Desertas)

Autonomiczny Region Madery to nie tylko Madera i Porto Santo, poza nimi są jeszcze niezamieszkałe wyspy: Desertas (znane jako Wyspy Pustynne) i Selvagens (znane jako Wyspy Dzikie). Wyspy Desertas są widoczne z południowo-wschodniego krańca Madery, natomiast Selvagens leżą bliżej Wysp Kanaryjskich.

Wyspy Desertas

Wyspy Desertas to sieć trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe. Administracyjnie wyspy należą do gminy Santa Cruz.

Czytaj więcej o Wyspach Desertas

Wyspy Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany Północnoatlantycki archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi. Archipelag składa się z dwóch głównych wysp i kilku wysepek różnej wielkości. Archipelag leży około 230 km na południe od Madery, administrowane są przez portugalskie miasto Funchal.

Czytaj więcej o Wyspach Selvagens

Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.