Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens

Dlaczego Madera

Madera

Dlaczego warto wybrać się na Maderę? Czy warto wybrać się na Maderę? Te pytania zadaje sobie zapewne każdy kto usłyszał o Maderze po raz pierwszy. Poniżej przedstawiamy 10 powodów dla których warto odwiedzić Maderę, oczywiście powodów jest znacznie więcej ... ale o tym przekonują się osoby, które odwiedziły wyspę wiecznej wiosny.

Lewady - spacer z doznaniami


Lewada Madera Lewady (port. levadas)są to małe kanały irygacyjne, które można znaleźć na Maderze i na wyspie La Palma na Wyspach Kanaryjskich. Terminem tym są również opisywane kanały - zwykle mniejsze - które kierują wodę do młynów.

Dlaczego Madera - Lewady

Unikalna historia


Historia Madera Portugalscy żeglarze Tristão Vaz Teixeira, Bartolomeu Perestrelo i João Gonçalves Zarco oficjalnie odkryli wyspy Madera i Porto Santo w 1419 roku.

Dlaczego Madera - Historia

Paleta smaków


Smaki Madery Proste jedzenie, które można zjeść na Maderze odzwierciedla prostą duszę hojnych ludzi. Niemniej jednak można tu spróbować wiele różnych lokalnych produktów, a także wiele potraw lokalnych i międzynarodowych.

Dlaczego Madera - Smaki

Wydarzenia, których nie można przegapić


Święto Madera Madera ma zaszczyt zaprezentować szeroką gamę różnorodnych, regionalnych, portugalskich i międzynarodowych wydarzeń, które wystawiane są przez cały rok.

Dlaczego Madera - Wydarzenia

Las wawrzynowy - dziedzictwo ludzkości


Las wawrzynowy (Laurissilva) Laurissilva to nazwa nadana typowi wilgotnego subtropikalnego lasu składającego się głównie z drzew z rodziny Lauraceae, rozpowszechniona w Makaronezji - regionie, który obejmuje archipelagi Madery, Azorów, Wysp Kanaryjskich i Wysp Zielonego Przylądka.

Dlaczego Madera - Las wawrzynowy / Laurissilva

Plaże Porto Santo - jeden z 7 cudów portugalskich plaż


Plaża Porto Santo 9 kilometrową plaża z szeroko zakrojonym brzegiem oraz pięknym złocistym piaskiem nadały wyspie popularną nazwę "Złota Wyspa", stając się znakiem firmowym Porto Santo i główną ikoną, wraz z wyjątkową krystalicznie czysta, turkusową ciepłą wodą.

Dlaczego Madera - Plaże

Cristiano Ronaldo


Pomnik Cristiano Ronaldo Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo, wrócił na Maderę, aby odsłonić pomnik na jego cześć i otrzymał odznaczenie «Cordao Autonómico de Distinção» najwyższe przyznawane przez Regionalny Rząd Madery.

Dlaczego Madera - Cristiano Ronaldo

Fajerwerki - jeden z największych pokazów sztucznych ogni na świecie


Pokaz sztucznych ogni Madera Fajerwerki są wykorzystywane podczas popularnych świąt lub uroczystości, i na Maderze nie są wyjątkiem, głośno ogłaszając Noc Sylwestra i przybycie Nowego Roku.

Dlaczego Madera - Fajerwerki

Hotele - uznana jakość


Hotele Madera Możliwość noclegów na Maderze jest ogromna i najwyższej jakości, z wyrafinowanym urokiem tradycyjnej gościnności do nowoczesnych pięciogwiazdkowych hoteli, ciepłe powitanie w obiektach agroturystycznych i tradycyjnych dworkach "Quintas da Madeira".

Dlaczego Madera - Hotele

Dyscypliny sportowe, które zapierają dech w piersiach


Nurkowanie Madera Łagodny klimat Madery i Porto Santo pozwala na uprawianie różnego rodzaju sportów i rekreacji, o każdej porze roku.


Dlaczego Madera - Dyscypliny sportowe