Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Dyscypliny sportowe, które zapierają dech w piersiach

Nurkowanie na Maderze

Łagodny klimat Madery i Porto Santo pozwala na uprawianie różnego rodzaju sportów i rekreacji, o każdej porze roku. Istnieje wiele opcji do wyboru, w tym sporty wodne, lądowe i lotnicze, od dyscyplin relaksacyjnych poprzez dyscypliny tradycyjne na sportach ekstremalnych kończąc. Miłośnicy morza będą korzystać z ciepłych prądów morskich, w zakresie temperatur od 19ºC i 24ºC , które są idealne do nurkowania, żeglarstwa, surfingu, windsurfingu i wędkarstwa sportowego, przez cały rok. Goście mogą również korzystać z najlepszych fal w Europie w Jardim do Mar, Faja da Areia (São Vicente) i Porto da Cruz. Nikt nie powinien przegapić spokojnej wycieczki łodzią wzdłuż wybrzeża, gdzie można obserwować delfiny i wieloryby. Paralotniarstwo lub lotniarstwo nad wyspą, canyoning, wspinaczki na najwyższe szczyty, rozpoczynają przygodę w terenie, poczuć przypływ adrenaliny podczas jazdy na skuterach wodnych, lub po prostu cieszyć się czystą wolność kitesurfingu. To tylko niektóre z doświadczeń sportowych dostępnych dla odwiedzających Maderę. golf, trekking, turystyka są doskonała alternatywą dla tych, którzy wolą spokojniejsze dyscypliny, co pozwala bliżej przyjrzeć się naturalnym cechom zielonej wyspy. Odkryj imponujący i zróżnicowany wysp roślinności na spacerze wzdłuż jednego z lokalnych kanałów znanych jako levadas lub w jednym z wielu szlaków w sercu lasu Laurissilva, wpisanym przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Ze względu na swoje piękno i zróżnicowany krajobraz, ten las został niedawno uznany za jeden z siedmiu naturalnych cudów Portugalii.

Chcesz wiedzieć więcej o sporcie?

Sport na Maderze i Porto Santo