Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Fajerwerki - jeden z największych pokazów sztucznych ogni na świecie

Pokaz sztucznych ogni Madera

Fajerwerki są wykorzystywane podczas popularnych świąt lub uroczystości, i na Maderze nie są wyjątkiem, głośno ogłaszając Noc Sylwestra i przybycie Nowego Roku.


Obchody Nowego Roku skupiają się w mieście Funchal, tworząc złudzenie bycia otoczonym przez hałaśliwe i kolorowe rakiety, które zapalają się w nocy, przekształcając miasto w serial wypełniony światłem i kolorem. Madera ustanowiła rekord na "najdłuższy pokaz sztucznych ogni na świecie" w latach 2006 i 2010, kiedy to kilka ton materiałów pirotechnicznych zostało użytych do pokazu z okazji powitania Nowego Roku. Tym samym pokazy te zostały wpisane do księgi Guinness World RecordsTM . Przyjdź i zobacz Nowy Rok w magicznym, intensywnym i kolorowym miejscu, dzięki czemu przeżyjesz niezapomnianą noc.