Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Wydarzenia, których nie można przegapić

Święto Madera

Madera ma zaszczyt zaprezentować szeroką gamę różnorodnych, regionalnych, portugalskich i międzynarodowych wydarzeń, które wystawiane są przez cały rok.


Odwiedzający Maderę mogą korzystać z rogu obfitości wydarzeń kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i popularnych, od stycznia do grudnia. Nie zawsze są możliwości do zabawy, dlatego warto docenić to, co wyspy tego archipelagu mają do zaoferowania. Sekretariat Regionalny Kultury, Turystyki i Transportu (SRT), jest odpowiedzialny za wydarzenia i inicjatywy organizowane przez Departament Turystyki, Usług i Rozrywki (DSAT), jak również za inne wydarzenia będące przedmiotem zainteresowania turystów. Głównymi wydarzeniami są: Karnawał, Festiwale Festiwal Kwiatów, Święto Atlantyku, Festiwal Wina, Festiwal Kolumba, Natura Festiwal i obchody Bożego Narodzenia oraz powitania Nowego Roku. Co miesiąc, wyspy Madera i Porto Santo służą jako tło dla wielu imprez kulturalnych, etnograficznych i inicjatyw, które świadczą o bogactwie tradycji Madery.

Chcesz wiedzieć więcej o wydarzeniach na Maderze?

Święta i festyny Wydarzenia