Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Kąpieliska i plaże

Baseny naturalne Porto Moniz

Wbrew pozorom na Maderze znajduje się wiele miejsc do kąpania. Począwszy od od plaż (niestety w zdecydowanej większości kamienistych), poprzez kompleksy kąpielowe, gdzie można skorzystać z basenów i nierzadko także z plaż, na najbardziej spektakularnych basenach naturalnych kończąc. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, przyznać trzeba, że jest z czego wybierać.

Naturalne baseny

Piscinas Naturais do Cachalote

Naturalne baseny to niezwykłe miejsca do zażywania kąpieli. Swą niezwykłość zawdzięczają nie tylko fantastycznej scenerii - często są uformowane przez lawę wulkaniczną, lecz przede wszystkim za sprawą krystalicznie czystej Oceanicznej wody.

Więcej o naturalnych basenach

Kompleksy basenowe

Complexo Balnear da Ponta Gorda

Kompleksy basenowe to wielofunkcyjne obiekty, gdzie znajdują się nie tylko baseny, często w skład takich kompleksów wchodzą plaże a także obiekty sportowe - jak np. boiska. Są to idealne miejsca na relaks dla dorosłych i dla dzieci.

Więcej o kompleksach basenowych

Plaże na Maderze

Praia de Areia da Calheta

Plaże na Maderze urzekają swoim urokiem choć niczym nie przypominają piaszczystych plaż znanych z folderów reklamowych - te znajdziemy na Porto Santo. Maderskie palże są zazwyczaj żwirowe, ulokowane w niesamowitej scenerii.

Więcej o plażach na Maderze

Plaże na Porto Santo

Praia de Areia da Calheta

Plaże na Porto Santo są zupełnie inne niż te na Maderze. Złoty piasek, słońce, palmy to jest to czego możemy się spodziewać po tutejszych plażach. Dodając do tego niesamowite widoki i błękit Oceanu wraz z nieskazitelnie czystą wodą otrzymamy jedne z najpiękniejszych plaż w tej części Europy. Plaże na Porto Santo słyną także z piasku, który ma właściwości terapeutyczne.

Więcej o plażach na Porto Santo