Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Kolejki linowe na Maderze

Kolejka linowa Achadas da Cruz

Goście w Funchal mogą skorzystać z dwóch kolejek linowych podczas wycieczek na południową część wyspy, bogatej we wspaniałe klify, można tutaj podziwiać jedne z najbardziej urokliwych widoków. Ponadto na Maderze jest jeszcze kilka kolejek linowych, jednak nie są one tak popularne jak te w Funchal, a z pewnością dostarczą one niezapomnianych wrażeń.

Kolejka Funchal - Monte


Kolejka linowa Funchal - Monte Ta kolejka linowa zabierze Cię ze starej części Funchal do Monte w około 15 minut. Można podziwiać wspaniały widok na zatokę Funchal i dolinę z jednego z 39 siedmio-miejscowych wagonów. Stacja znajduje się w Funchal przy Campo Almirante Reis, natomiast stacja Monte w Largodas Babosas. Możesz dostać z Funchal do Monte w ciągu kilku minut podziwiając okolicę. Po dotarciu do znanej na Maderze "małej Sintry" wróć na dół niezapomnianą przejażdżką saniami Monte kontrolowanymi przez dwóch "carreiros".

Dane kontaktowe

Caminho das Babosas 8,
9050-541 Funchal
www.madeiracablecar.com

Godziny otwarcia:
09:30 do 17:45Kolejka do Ogrodu Botanicznego


Kolejka linowa do ogrodu botanicznego Monte Przejazd kolejką linowa trwa około dziewięciu minut z Ogrodu Botanicznego do Babosas (Monte) i jest wielką atrakcją turystyczną. Główna stacja znajduje się w Ogrodzie Botanicznym, a druga na Monte, w pobliżu Largodas Babosas. Kolejka linowa oferuje gościom panoramiczną podróż z fantastycznym widokiem na Vale da Ribeira de João Gomes, miejsce o rzadkim naturalnym pięknie z wycinkiem lasóu wawrzynowego. Jest to również doskonały sposób na dotarcie do levadas Tornos, Bom Sucesso i dos Curral Romeiros, bardzo popularnych atrakcji turystycznych. Po wizycie w fantastycznym świecie przyrody Ogrodu Botanicznego, można iść do romantycznego Monte. Usiąść wygodnie za barem w Largodas Babosas i napić się oddając się wspaniałemu widokowi na dolinę. W stacji w Ogrodzie Botanicznym znajduje się bar i restauracja, zarówno z tarasami skąd rozciągają się wspaniałe widoki. Kolejka do Ogrodu Botanicznego ma 1600 metrów długości, jej dwanaście ośmio-osobowych wagonów jeździ na wysokości od 10 do 100 metrów, o pojemności około 400 osób na godzinę.

Dane kontaktowe

Caminho das Voltas 15,
9060-329 Funchal
GPS: 32.663652 / -16.895799
Autobus: Horarios do Funchal 31A
www.telefericojardimbotanico.com

Godziny otwarcia:
Codziennie od 9:30 do 17:30Kolejka w Achadas da Cruz


Kolejka linowa Achadas da Cruz Kolejka linowa w Achadas da Cruz (Porto Moniz) jest atrakcyjnym i nowoczesnym środkiem transportu pomiędzy Achadas da Cruz i plażą. Wielu mieszkańców ma tam swoje ziemie, ułatwienie dostępu do pół było jednym z głównych powodów, które doprowadziły do powstania tej kolejki. Dlatego też nie powinno nikogo dziwić towarzystwo rolników podczas podróży kolejką. Ciesz się wspaniałymi widokami na bujną zieleń Porto Moniz z kabiny kolejki linowej Achadas da Cruz.

Dane kontaktowe

Caminho do Teleférico,
9270-014 Achadas da Cruz
GPS: 32.852655 / -17.209886
Autobus: Rodoeste 80
www.portomoniz.cienciaviva.pt

Godziny otwarcia:
Codziennie: 08.00 - 12:00; 13:00 - 18.00Kolejka Cabo Girão - Rancho


Kolejka linowa Cabo Girao - Rancho Kolejka linowa w Rancho (w pobliżu Cabo Girão) została otwarta w sierpniu 2003 roku. Rozpoczęła pracę jako środek transportu dla rolników, którzy mieli olbrzymie trudności z dostarczeniem swoich upraw z pól. Kolejka to dwie kabiny z 6 miejscami każda. Łączy Rancho z Fajãs do Cabo Girão. Na Rancho znajduje się snack bar i restauracja serwująca tradycyjne dania, takie jak espada," picado" lub "polvo de escabeche".

Głównie pola uprawne i bardzo ładna plaża, które można zobaczyć z punktu widokowego Cabo Girão znajdują się w Fajãs do Cabo Girão. Duży kąt nachylenia kolejki linowej może być ekstremalnym doświadczeniem dla osób, mającym lęk wysokości, ale plaża jest warta tej podróży. Więc zamknij oczy i poczekaj aż kabina dojedzie do dolnej stacji.

Dane kontaktowe

Estrada Stª Clara, Sítio do Rancho,
9300-145 Câmara de Lobos
Autobus: Rodoeste 27

Godziny otwarcia:
Codzienne (poniedziałek - 08.00 do 09.00; 17.00 do 20.00; wtorek do sobota - 08.00 do 19.00; niedziela - 09.00 do 19.00)Kolejka Santana - Rocha do Navio


Kolejka linowa Rocha do Navio Kolejka linowa na Rocha do Navio znajduje się na północnym wybrzeżu Madery, w pobliżu Santany. Podróż kolejką do Faja da Rocha do Navio trwa 5 minut, zapiera dech w piersiach - doskonale widać winnice, plantacje bananów i jeden z rezerwatów przyrody - Rocha do Navio. Kolejka została zbudowana w 1997 roku, głównie dla lokalnych rolników w celu zapewnienia lepszego dostępu do pół uprawnych. DObecnie "Teleferico da Rocha do Navio" jest otwarta dla zwiedzających, dzięki temu można odkrywać piękny krajobraz i przyrodę.

Dane kontaktowe

Sítio do Parlatório,
9230-105 Santana

Godziny otwarcia:
Codziennie 09:00 do 18:00Kolejka w Garajau


Kolejka linowa Garaju Nowoczesna kolejka linowa w Garajau schodzi 200 metrów do kamienistej plaży Garajau, położonej w ładnej zatoce. Tutaj znajduje się mała kawiarnia i popularne centrum nurkowania, które oferuje szereg kursów i wypożyczalnie sprzętu do nurkowania. Plaża jest cicha, słynie ze wspaniałej krystalicznie czystej wody. Garajau to małe nadmorskia miejscowość blisko Caniço, na wschód od Funchal. Lokalne atrakcje to imponujący posąg Cristo Rei, który patrzy na Atlantyk. Spacerując wzdłuż cypla Ponta da Garajau możemy podziwiać spektakularne widoki na wyspę Desertas.

Dane kontaktowe

Ponta do Garaju
GPS: GPS: 32.639819 / -16.851782
Autobus: EACL 136, 155, 157

Godziny otwarcia:
Codziennie: 10.00 - 18.00Winda w Fajã dos Padres


Kolejka linowa Fajã dos Padres Fajã dos Padres położone jest na południowym wybrzeżu Madery, w dolnej części słynnego klifu "Cabo Girão" jednego z najwyższych w Europie. Podobnie jak w innych przypadkach rolnicy uprawiają tutaj pola, do których do 1998 roku można było dostać się jedynie od strony Oceanu. Biorąc pod uwagę, że na tych ziemiach wytwarza się najlepsze wina na wyspie - Malmsey zapadła decyzja, żeby ułatwić dostęp rolnikom do pół. W ten oto sposób powstała nietypowa konstrukcja - przeszklona winda, zjeżdżająca 350 metrów w dół - jedna z najwyższych wind w Europie.

Dane kontaktowe

Estrada Padre António Dinis Henriques,1
9300—288 Quinta Grande www.fajadospadres.com

Godziny otwarcia:
Codziennie: 10.00 - 18.00Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.