Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Kultura na Maderze

Pałac Rządu Madery

Z dobrze udokumentowaną historią, dziedzictwo artystyczne Madery jest jednym z filarów kultury wyspy. W XV i XVI wieku położenie geograficzne Madery było miejscem odpowiednim na przystanek w trakcie podróży po Atlantyku. Ten okres, kiedy handel cukrem przeżywał swoje najlepsze lata, Madera także miała swój złoty okres. Klasztory, świątynie, pałace i dwory a także umocnienia wojskowe i inne obiekty o wartości artystycznej to tylko niektóre z zabytków, które turyści mogą dziś odwiedzić.Kościoły


Igreja Sao Bento Istnieją ważne wspomnienia minionych dni, które są obecne w kościołach i kaplicach a te można znaleźć na całej wyspie. Relikwie w złotych relikwiarzach, obrazy i piękna architektura tych kościołów powodują, że są również warte odwiedzenia. Oto niektóre z kościołów w okolicach Funchal.

Więcej o kościołach na Maderze

Ciekawe budynki


Palácio de São Lourenço Funchal rozwinęło się z wielu ulic, budynków prawie tak starych jak sama wyspa. Budynki takie jak Pałac Rządu Regionalnego, Urząd Celny, Ratusz i niektóre zamki są naprawdę warte odwiedzenia.

Więcej o ciekawych budynkach

Maderskie Quintas


Quinta Splendida Dzisiaj na Maderze istnieje jeszcze kilka pięknych Quintas, dawniej domów władców i arystokratów, polityków i pisarzy, które były uwiecznione przez ich geniusz oraz przyczyniły się do dalszego wzbogacenia dziedzictwa kulturowego wyspy.
Na Maderze słowo quinta oznacza własność ziemską z dużym domem otoczonym ogrodem i drzewami. Quintas zawsze były uważane za domy wysokiego statusu, a ludzie mieszkali w nich cały czas w XIX wieku. Niektóre z nich mają pola do uprawy warzyw, bananów i winorośli. Często znajdujemy punkt widokowy lub balkon do obserwacji krajobrazu. Oto niektóre z Quintas które można znaleźć w okolicach Funchal.

Więcej o quintach na Maderze

Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.