Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Kultura na Porto Santo

Dom Kolumba na Porto Santo

Dom, w którym żył Krzysztof Kolumb jest obecnie muzeum etnograficznym, tradycyjne wiatraki, domy z lokalnych materiałów i nieużywane kopalnie to tylko niektóre świadectwa dziedzictwa kulturowego na wyspie.

Dom i muzeum Krzysztofa Kolumba


Muzeum Kolumba Dom i Muzeum Krzysztofa Kolumba (Casa Museu Cristóvão Colombo) to najważniejsza funkcja kultury w Porto Santo, świadczy o pobycie odkrywcy Ameryki na wyspie. W miarę możliwości, muzeum odtwarza oryginalny klimat domu, w którym mieszkał odkrywca.
Casa Museu Cristóvão Colombo składa się z dwóch budynków, starszy, który sięga czasom, gdy żeglarz mieszkał w Porto Santo. Oprócz portretów Kolumba pochodzących od XVI do XX wieku, są także mapy różnych dróg, które opłynął.
Dom znajduje się za Kościołem Matki w Vila Baleira.
Otwarte od poniedziałku do piątku od 10 do 12 i od 14 do 17:30Wiatraki


Windmills Porto Santo Typowy widok na Porto Santo to tradycyjne wiatraki, które widzimy rozsiane po całym krajobrazie. Wiatraki w Porto Santo zostały zbudowane do mielenia ziarna do wypieku chleba. Pierwszy powstał w 1794 roku i był najbardziej imponującym jaki został zbudowany na Porto Santo w XVIII wieku. Od lat liczne drewniane wiatraki Porto Santo wzbogacały malowniczą scenerię. Niektóre z nich działają jeszcze dziś.Casas de Salão


Casas de Salão
Jednym z głównych przykładów tradycyjnej lokalnej architektury na Porto Santo jest Casas de Salão, wciąż możemy znaleźć kilka rzadkich, konstrukcji, które istnieją do dziś.
Są to prosto wyglądające domy z dachami pokrytymi salão - jednego z dostępnych zasobów naturalnych - co szczególne - nadaje się do klimatu wyspy.
Salão jest rodzajem piaszczystej gliny, bardzo kleistej, która sprawia, że budynki doskonale pasują do krajobrazu wiejskiego Porto Santo. Domy te bardzo ciekawe wyglądają latem z uwagi na pęknięcia w salão, gdy jest sucho umożliwiając przepływ powietrza. W zimie, glina absorbuje deszcz i staje się gąbczasta i nieprzepuszczalna.Kopalnie wapienia


Ilhéu de Baixo
Ilhéu de Baixo jest również znane jako Ilhéu da Cal lub Lime Islet, ponieważ znajdowały się tam bogate kopalnie wapienia. Jego zbocza są usiane jaskiniami, które prowadzą do starej galerii.
Mimo że kopalnie nie są w użyciu, są one ważnym świadectwem kultury na wyspie.
Wkrótce powstanie kolejka linowa między Ponta da Calheta i etnograficzną twierdzą.Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.