Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Lagoa do Vento

Lagoa do Vento

Trasa zaczyna się w okolicy Rabaçal, przemierza niewielką część Levada do Alecrim i prowadzi nas do odkrycia Lagoa do Vento, jednego z najpiękniejszych miejsc na wyspie, z imponującym wodospadem, który spada ze skały tworząc ogromną lagununę. To idealne miejsce, aby poczuć siłę natury i odświeżyć zmysły.


Charakterystyka trasy
Odległość: 6,7 km;
Czas: 3h - 4h;
Najwyższy punkt: 1289 m;
Najniższy punkt: 1042 m;
Start: Rabaçal;
Zakończenie: Rabaçal;
Autobus: brak;
Poziom trudności: trudny

Uwagi
Brak barierek na trasie;
Może powodować zawroty głowy;
Trasa może być śliska - weź obuwie anty poślizgowe;

Lagoa do Vento jest niezwykłą wedrówką szczególnie dla tych, którzy chcą uwolnić się od ducha przygody i odkrywać ukryte miejsca na Maderze!

Szlak w początkowej fazie pokrywa się z Levada do Alecrim, w okolicy Rabaçal. Wędruj lewadą, aż dojdziesz do zejścia na trasie, które zaprowadzi cię do Lagoa do Vento.

Skręć w lewo na ścieżce i zacznij schodzić. Tutaj trasa radykalnie się zmienia i zaczynasz wchodzić w serce natury. Podłoże jest nieregularne i może być śliskie, więc należy zachować ostrożność. Zanurz się w naturalnym otoczeniu i ciesz się zupełnie inną, niepowtarzalną wedrówką

Ciesz się panoramicznymi widokami z kilku punktów widokowych, które znajdziesz na szlaku. Kontynuuj zejście aż dotrzesz do wspaniałej laguny Lagoa do Vento. Ogrom, spokój i piękno tej laguny sprawiają, że jest to inspirujące miejsce. Tutaj znajdziesz się na szczycie wodospadu Risco.

Opuszczając lagunę, idź w kierunku domu w Rabaçal, gdzie możesz odpocząć i zrelaksować się na chwilę przed dalszą wędrówką do Rabaçal.


Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony walkmeguide.com.