Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Levada do Alecrim

Levada ddo Alecrim

Trasa ta zaczyna się i kończy w Rabaçal. Znana jest również jako Jeziora Madery.


Charakterystyka trasy
Odległość: 3 km + 3 km powrót;
Czas: 2h;
Najwyższy punkt: 1355 m;
Najniższy punkt: 1290 m;
Start: Rabaçal;
Zakończenie: Rabaçal;
Autobus: brak;
Poziom trudności: łatwy


Na początek schodzimy do Rabaçal, gdzie zaczyna się ta wspaniała trasa. Jest to krótki - trzykilometrowy spacer dla każdego. Podczas spaceru można podziwiać fantastyczne widoki na Rabaçal.

Dopóki nie dojdziesz do początku lewady, możesz cieszyć się bujną roślinnością. W wędrówce towarzyszyć Ci mogą zwierzęta, głównie ptaki i krowy.

Lewada prowadzi do pięknych jezior i wodospadów, które pojawiają się po drodze. Lagoa D. Beja jest jednym z najbardziej spektakularnych wodospadów na trasie, który zasila Lagoa do Vento.

Podczas spaceru można rzeczywiście odpocząć, niektórzy turyści biorą też orzeźwiającą kąpiel przed powrotem tą samą drogą.Mapę można zobaczyć klikając w link poniżej:

Levada do Alecrim

Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.walkmeguide.com