Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Lewada do Caniçal - Boca do Risco

Lewada do Caniçal - Boca do Risco

Trasa w początkowym fragmencie prowadzi płaskim terenem, który jest wpsólnym odcinkiem dla dwóch lewad: Levada Boca do Risco i Levada do Canical do Machico. Wędrówka tą trasą łączy kulturę i tradycje wyspy z mieszkanką górskich imorskich krajobrazów.


Charakterystyka trasy
Odległość: 11,6 km;
Czas: 3h - 5h;
Najwyższy punkt: 535 m;
Najniższy punkt: 226 m;
Start: Machico;
Zakończenie: Machico;
Autobus: SAM 113;
Poziom trudności: średni

Uwagi
Brak barierek ochronych
Trasa może powodować zawroty głowy;
Trasa może być śliska - weź obuwie anty poślizgowe;

Trasa zaczyna się obok starego tunelu drogowego łączącego Caniçal i Machico. Po drodze bardzo dobrze widać Machico, z jego domami i budynkami, które jako tło mają rozległy Ocean Atlantycki.

Skieruj się na Vereda da Boca do Risco (uważnie szukaj czarnego znaku kierującego na veredę, można go przeoczyć), która prowadzi do punktu widokowego, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na północne wybrzeże wyspy. Ciesz się otoczeniem i malowniczym pięknem tego miejsca.

Kontynuuj wędrówkę w kierunku Caniçal, aż dotrzesz ponownie do Levada do Caniçal. Po drodze jest etap wymagający dobrej sprawności fizycznej. Będąc na Levada do Caniçal, kontynuuj wędrówkę, której towarzyszą wspaniałe widoki na Caniçal i poprowadzi z powrotem do tunelu znajdującego się w punkcie początkowym tej trasy.


Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony walkmeguide.com.