Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Lewada dos Tornos - Boaventura

Lewada dos Tornos - Boaventura

Lewada dos Tornos jest jedną z najważniejszych lewad na wyspie, przechodzi przez dużą część Madery, dzięki czemu sprowadzą wodę z północy na południe. Ta wędrówka zabierze Cię na sam początek tej ważnej lewady.


Charakterystyka trasy
Odległość: 12,9 km;
Czas: 4h - 6h;
Najwyższy punkt: 679 m;
Najniższy punkt: 399 m;
Start: Lombo do Urzal;
Zakończenie: Fajã do Penedo;
Autobus: brak;
Poziom trudności: średni

Uwagi
Brak barierek ochronych
Trasa może powodować zawroty głowy;
Trasa może być śliska - weź obuwie anty poślizgowe;

Trasa zaczyna się w rejonie Lombo do Urzal (Boaventura) w pobliżu grupy domów skąd musisz iść w górę, aż dotrzesz do lewady. Skręć w prawo i podążaj lewadą, która doprowadzi cię do źródła Levada dos Tornos, gdzie znajdziesz piękny wodospad. Zatrzymaj się na chwilę w tym miejscu, zanim powrócisz tą samą trasą, ale tym razem w kierunku Fajã do Penedo.

Po drodze rozkoszuj się naturą i otoczeniem, skomponowanym przez żywą zieleń bujnej roślinności. Podczas wędrówki można obserwować kilka gatunków endemicznej flory i fauny Madery, dzięki temu wędrówka jest wyjątkowym przeżyciem.

Kontynuuj wędrówkę aż dotrzesz do domu, w którym możesz odpocząć przed zejściem z dtrasąi prowadzącą do końca tego wspaniałego szlaku.

Odkryj tą lewadę i poznaj naturę w najczystszym stanie!


Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony walkmeguide.com.