Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Mercado dos Lavradores

Mercado dos Lavradores

Targ ten jest warty odwiedzenia. Jest to punkt odniesienia w życiu i architekturze Funchal.

Targ rolniczy jest doskonałym przykładem architektury z Estado Novo, który znajduje się gdzieś pomiędzy modernizmu i art déco 1930. Posiada dwa panele z płytek azulejos przy wejściu głównym i kilka wewnątrz. Zostały one wykonane przez słynną niegdyś Fábrica de Sacavém. Na targu, który znajduje się niedaleko starej dzielnicy Santa Maria, atmosfera tętni życiem. Żywe kolory i odurzające zapachy z pięknych kwiatów. Rajskie ptaki, storczyki, róże, cattleyas i kamelię sprzedawane są przez rześkie kwiaciarki, które noszą kolorowe stroje regionalne. Na piętrze znajdują się tropikalne owoce, warzywa i przyprawy, a ryby i mięso są w sprzedaży na niższym piętrze.


Mercado dos Lavradores

Largo dos Lavradores,
9060 - 158 Funchal

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - czwartek: 8 - 19;
Piątek: 7 - 20;
Sobota: 7 - 14


Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.