Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Câmara de Lobos

Câmara de Lobos

Câmara de Lobos to niezwykle urokliwe miasto (drugie co do ilości mieszkańców). Ma w sobie to coś co przyciąga turystów.

Z pewnością wiele osób odwiedza tę miejscowość podążając śladami sir Winstona Churchilla, który na tarasie jednej z restauracji malował tutejszą zatokę. Nas właśnie zatoka przyciągała w to miejsce, to tutaj można przyglądać się pracy rybaków, oporządzających łodzie oraz połowy. Często byliśmy świadkami gdy między łodziami lub na placyku obok zatoki rybacy grali w karty. Ich wygląd, miny, zachowania sprawiały, że miejsce to było przesiąknięte specyficzną atmosferą, jakby za raz miało stać się coś złego. Będąc tam czuliśmy się niemal tak jakbyśmy podglądali piratów.

Z niezwykłą przyjemnością zasiadaliśmy na tarasie restauracji Churchill's popijając kawę, przyglądaliśmy się rybakom w zatoce, oraz kolorowym łodziom tym mniejszym jak i większym.

Po drugiej stronie zatoki znajduje się kościół Nossa Senhora da Conceição (Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia) a w nim pozłacany ołtarz i malowidła z rybakami i wrakami statków.

Z Pico da Torre, który znajduje się powyżej miasta (można dostać się tam samochodem jest najlepszy widok na miasto oraz zatokę.

Na zachód od Câmara de Lobos znajduje się jeden z najwyższych klifów w Europie - Cabo Girão (589 m n.p.m). Z platformy, która ma częściowo przeszkloną podłogę rozpościera się niesamowity widok na okolicę.

Câmara de Lobos to miejsce, które zapadło nam głęboko w pamięć.