Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Północne wybrzeże

Porto Moniz

Porto Moniz to coś więcej niż miasteczko - to kurort, słynący z niezwykłych skalnych basenów - Piscinas Naturais, widoków roztaczających się na północne wybrzeże wyspy oraz fal Atlantyku roztrzaskujących się o klify. Znajduje się tutaj także Aquário da Madeira (Rua do Forte de São João Baptista 12) w budynku starej fortecy z 1730 roku. Nam Porto Moniz kojarzy się przede wszystkim z restauracją Cachalote i wyśmienitymi rybami tam serwowanymi.São Vicente jest niezwykle zadbaną wioską, z brukowanymi uliczkami i dużym kościołem. Kupiliśmy w tutejszym sklepie wyśmienite wina, jak się później okazało jest to drugie po Câmara de Lobos miejsce gdzie produkuje się ten szlachetny trunek. Niewątpliwą atrakcją jest Grutas de São Vicente / Centro do Vulcanismo - zespół jaskiń oraz centrum wulkanologiczne znajdujące się na południe od São Vicente - osoby, które chcą zobaczyć "coś oryginalnego” powinny zaplanować sobie wizytę w tym miejscu. Podczas wycieczki z przewodnikiem przejdziemy się jaskiniami a w dalszej części posłuchamy o budowie geologicznej wyspy a film 3D zabierze nas w podróż do przeszłości.