Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


10 najplepszych tras na Maderze

Levada Ribeira da Janela

Każdy ma inne preferencje dotyczące stopnia trudności, długości wędrówki czy otoczenia. My przedstawiamy naszym zdaniem najlepsze trasy na Maderze. Jest to nasza subiektywna opinia.


Vereda da Ponta de São Lourenço - PR 8

Vereda da Ponta de São Lourenço

Klasyk Madery, to wędrówka która zabiera nas na wschodnią część wyspy. Wspaniałe widoki ilustrują kontrast pomiędzy wzburzonym morzem na północy i spokojnym morzem na południu. Na koniec nie zapomnij odwiedzić Miradouro, Casa do Sardinha, a przy ładnej pogodzie możesz cieszyć się orzeźwiającą kąpielą w morzu.

Więcej o Vereda da Ponta de São Lourenço

Levada do Caldeirão Verde - PR 9

Levada do Caldeirão Verde

Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych tras, klasyka stworzona przez turystów i mieszkańców. Zaczynając od Casa das Queimadas w Santanie, kontynuujemy wędrówkę w kierunku Caldeirão Verde, gdzie natkniemy się na imponujący wodospad, który spada ze szczytu "Caldeirão", tworząc wspaniałą lagunę.


Więcej o Levada do Caldeirão Verde

Levada do Furado - PR 10

Levada do Furado

Ta wędrówka rozpoczyna się w Parku Leśnym Ribeiro Frio, który jest bardzo popularny i znany z hodowli pstrągów. Po drodze cieszymy się pełnią natury, która wprowadza nas do magicznej podróży. Panoramiczne widoki wypełniają nasze oczy, a tunele nadają wedrówce tajemniczości. Na koniec możesz odwiedzić punkt widokowy Portela, aby zobaczyć imponującą skałę Penha D'Águia.


Więcej o Levada do Furado

Vereda do Fanal - PR 13

Verdea do Fanal

Dzięki niezwykłym krajobrazom wędrówka jest prawdziwą przygodą. Po drodze możemy rozkoszować się wspaniałymi panoramicznymi widokami i cieszyć się naturą w jej najczystszej postaci, czując otaczającą nas świeżość, w energetyzującej wędrówce, która przemawia do wszystkich zmysłów.

Więcej o Verdea do Fanal

Levada dos Cedros - PR 14

Levada dos Cedros

Magiczna wędrówka w pełnej harmonii z naturą, w otoczeniu szerokej gamy endemicznych gatunków flory i fauny Archipelagu. Wodospad i laguny na zakończenie wędrówki sprawiają, że jest to miejsce idealne do wypoczynku i czerpania przyjemności z natury.

Więcej o Levada dos Cedros

Levada do Rei - PR 18

Levada do Rei

To jedna z tras, która wypełnia nasze oczy i duszę, pochłania nas w szmaragdowej zieleni, która od czasu do czasu otwiera się, by zaoferować zapierające dech w piersiach krajobrazy. Na koniec docieramy do wspaniałego Ribeiro Bonito, gdzie wodospady i laguny sprawiają, że jest to naprawdę wyjątkowe miejsce.

Więcej o Levada do Rei

Levada do Alecrim

Levada do Alecrim

Trasa zaczyna się w okolicy Rabaçal, jest to jedna z najpiękniejszych tras, pełna endemicznych gatunków flory i fauny Madery. Na końcu trasy znajdziesz wodospad i lagunę Dona Beja, otoczoną wspaniałą i spokojną przestrzenią, gdzie możesz urządzić piknik i cieszyć się dobrą energią natury.

Więcej o Levada do Alecrim

Levada da Ribeira da Janela

Levada da Ribeira da Janela

Lewada Ribeira da Jenela jest niezwykła, nie tylko ze względu na walory krajoznawcze, ale przede wszystkim dlatego, że nie jest to wędrówka dla każdego. Trasa tej lewady ma ponad 26 kilometrów, wiedzie dziewięcioma tunelami z czego jeden z nich ma prawie 2 kilometry.

Więcej o Levada da Ribeira da Janela

Levada dos Tornos - Boaventura

Levada dos Tornos - Boaventura

W jednym z najbardziej ukrytych miejsc na Maderze zaczyna się trasa, która prowadzi nas do źródeł Levada dos Tornos, która jest jedną z najważniejszych na wyspie. Idąc, wchodzimy w serce lasu laurissilva i odkrywamy jego prawdziwe piękno.

Więcej o Levada dos Tornos - Boaventura

Lagoa do Vento

Lagoa do Vento

Trasa zaczyna się w okolicy Rabaçal, przemierza niewielką część Levada do Alecrim i prowadzi nas do odkrycia Lagoa do Vento, jednego z najpiękniejszych miejsc na wyspie, z imponującym wodospadem, który spada ze skały tworząc ogromną lagununę.

Więcej o Lagoa do Vento