Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Najpopularniejsze trasy na Maderze

Szczyty Madery

W tym miejscu zebraliśmy kilka tras, które cieszą się popularnościa wśród osób, które były na Maderze i korzystały z tras turystycznych.


Vereda da Ponta de São Lourenço - PR 8

Vereda da Ponta de São Lourenço

Klasyk Madery i niewątpliwy lider zestawienia. To wędrówka która zabiera nas na wschodnią część wyspy. Wspaniałe widoki ilustrują kontrast pomiędzy wzburzonym morzem na północy i spokojnym morzem na południu. Na koniec nie zapomnij odwiedzić Miradouro, Casa do Sardinha, a przy ładnej pogodzie możesz cieszyć się orzeźwiającą kąpielą w morzu.

Więcej o Vereda da Ponta de São Lourenço

Levada das 25 fontes - PR 6, Levada do Risco - PR 6.1

Levada das 25 fontes i Levada do Risco

Kiedy mówimy o maderyjskich lewadach nie można nie wspomniec o Levada das 25 Fontes. I rzeczywiście jest to jedna z najchętniej odwiedzanych lewad na Maderze. Zazwyczaj panuje spory ruch, niektórzy wędrują szybciej od innych, aby dotrzeć do najwyższego punktu spaceru: wodospadów. Jest to magiczne miejsce, w którym można odpocząć słuchając odgłosów natury lub popływać w lagunie.

Więcej o Levada das 25 fontes i Levada do Risco

Levada do Caldeirão Verde - PR 9

Levada do Caldeirão Verde

Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych tras, klasyka stworzona przez turystów i mieszkańców. Zaczynając od Casa das Queimadas w Santanie, kontynuujemy wędrówkę w kierunku Caldeirão Verde, gdzie natkniemy się na imponujący wodospad, który spada ze szczytu "Caldeirão", tworząc wspaniałą lagunę.

Więcej o Levada do Caldeirão Verde

Levada do Furado - PR 10

Levada do Furado

Ta wędrówka rozpoczyna się w Parku Leśnym Ribeiro Frio, który jest bardzo popularny i znany z hodowli pstrągów. Po drodze cieszymy się pełnią natury, która wprowadza nas do magicznej podróży. Panoramiczne widoki wypełniają nasze oczy, a tunele nadają wedrówce tajemniczości. Na koniec możesz odwiedzić punkt widokowy Portela, aby zobaczyć imponującą skałę Penha D'Águia.

Więcej o Levada do Furado

Vereda dos Balcões - PR 11

Verdea dos Balcões

Mały w oddali, ale ogromny z bliska! Jest to trasa którą może przejść każdy. Zaczyna się nieopodal parku leśnego Ribeiro Frio, wiele osób idzie tą trasą, aby dostać się do jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc na Maderze: punktu widokowego "Miradouro dos Balcões". Tutaj można podziwiać fascynujące widoki na różne szczyty Madery, a także niektóre obszary wiejskie archipelagu. Co więcej, ten punkt widokowy jest również bardzo cenionym miejscem do obserwacji ptaków.

Więcej o Verdea dos Balcões

Vereda do Areeiro - PR 1

Vereda do Areeiro

Symboliczne połączenie dwóch najwyższych szczytów wyspy Madery. Krajobrazy towarzyszące wedrówce są po prostu niezwykłe. To prawda, że ​​nie jest to łatwa trasa, szczególnie na poziomie fizycznym ze względu na liczne wejścia i zejścia, ale doświadczenie bycia na szczycie wyspy, często ponad chmurami, sprawia, że czujemy się bliżej nieba.

Więcej o Vereda do Areeiro