Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Park Tematyczny Madery

Park tematyczny w Santanie

Park tematyczny w Santanie jest jedynym w swoim rodzaju w Portugalii. Jest to fantastyczne centrum poświęcone historii, nauce i tradycji archipelagu Madery. Zajmuje powierzchnię 145 tysięcy metrów kwadratowych i jest obowiązkową pozycją na mapie dla wszystkich odwiedzających.

Główną atrakcją parku są jego cztery pawilony multimedialne. W pawilonie Odkrywania Wyspy odwiedzający mogą przeżyć podróż odkrywczą archipelagu wysp. Pawilon ten wydaje się, że jest powołany do życia przez dekoracje, projekcje, oświetlenie i efekty dźwiękowe, które są spektakularnej, wspaniałej jakości.
W pawilonie Ziemi widzimy olśniewający pokaz multimedialny przypominający nam o konieczności ochrony i zachowania środowiska naturalnego w nietkniętym stanie.
Fantastyczna podróż w pawilonie Madery stawia na pokaz towarzyszący parze, która spędza miesiąc miodowy na Maderze. W ekscytującej podróży przez wspaniałe krajobrazy Madery i Porto Santo, łączące piękno i emocje.
Pawilon Świat Wysp i Wyspy Świata to rozmowy o historii i kulturze wysp na różnych wystawach pokazano filmy wyjaśniające pochodzenie życia, odkrycie człowieka i natury, cukru, wina, i turystyki dzisiejszej Madery. Replika pociągu Monte, tradycyjnych wozów ciągniętych przez woły i sieci, typowy dom Santany, wiatrak, labirynt i jeziora to tylko niektóre z atrakcji parku. Ogrody z lokalną florą Madery i chodnikami to kolejny atut tej atrakcji kulturalnej i naukowej wyspy.Parque Temático da Madeira

Fonte da Pedra
9230-098 Santana
Autobus: Horários do Funchal 56,103,138
www.parquetematicodamadeira.pt

Godziny otwarcia:
poniedziałek - niedziela: od 10:00 do 19:00

Ceny
Bilet normalny - 10 euro dla dorosłych
Bielt Senior (ponad 65) 8 EUR
Bilet Junior (5-14) 8 EUR
Bilet Grupowy (ponad 5 osób) 8 EUR

Karnety
Normalny roczny - 30 EUR
Senior roczny (ponad 65) 24 EUR
Junior roczny (5-14) 24 EUR

Dzieci do lat 5 - wstęp wolnyInformacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.