Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Plaże Porto Santo

Plaża Calheta

Plaże na Porto Santo są zupełnie inne niż te na Maderze. Złoty piasek, słońce, palmy to jest to czego możemy się spodziewać po tutejszych plażach. Dodając do tego niesamowite widoki i błękit Oceanu wraz z nieskazitelnie czystą wodą otrzymamy jedne z najpiękniejszych plaż w tej części Europy. Plaże na Porto Santo słyną także z piasku, który ma właściwości terapeutyczne.


Praia da Calheta


Praia da Calheta

Praia da Calheta znajduje się na południowy-wschód od Porto Santo, w miejscu gdzie kończy się długa plaża tym samym jest bardziej kamienista. Z plaży można podziwiać widok na wysepce Cal. Praia da Calheta szczyci się również piaskami terapeutycznymi i ciepłą wodą. To wszystko tworzy idealne warunki dla pływaków i plażowiczów. Ze względu na położenie plaża ma charakter bardziej prywatny gdyż nie ma tu zbyt wiele osób.

Wstęp bezpłatny

Adres: Estrada Regional 120, CalhetaPraia do Cotrim


Praia do Cotrim

Praia do Cotrim znajduje się w Porto dos Frades w północnej części Porto Santo, jest to ciche miejsce, z małą bezludną plażą i krystalicznie czystą woda. Plaża znajduje się na obszarze obdarzonym fantastycznym krajobrazem, wyrzeźbionym przez erozję. Tutaj znajdziesz stare kopalnie wapna, pieca do jego wypalania oraz stare kopalnie soli.

Wstęp bezpłatny

Adres: Porto dos Frades - Serra de ForaPraia da Fontinha


Praia da Fontinha

Praia da Fontinha ma długość 720 m, począwszy od Cais Velho i kończący się około 200 metrów na zachód od hotelu Torre Praia, nad plażą Pedras Pretas. Jest to najbardziej popularna plaża wśród mieszkańców i turystów, którzy są zafascynowani otaczającym pięknem. Praia da Fontinha ma specyficzne warunki naturalne. Drobny piasek jest znany ze swoich właściwości leczniczych, co zostało udowodnione naukowo. Jest zalecany w leczeniu problemów reumatycznych i ortopedycznych. Plaża została wyróżniona Blue Flag.

Wstęp bezpłatny

Adres: Rua Goularte MedeirosPraia do Ribeiro Salgado


Praia do Ribeiro Salgado

Praia do Ribeiro Salgado znajduje się przy hotelu Pestana Porto Santo ma około 100 metrów długości i jest plaża ze złotym piaskiem. Na plażę wchodzi się przez drewniany chodnik, który łączy się również z hotelowymi ogrodami, skąd można podziwiać panoramiczny widok na Ocean Atlantycki. Piasek na plaży ma właściwości terapeutyczne.

Wstęp bezpłatny

Adres: Estrada Regional 120Praia das Pedras Pretas


Praia das Pedras Pretas

Praia das Pedras Pretas (Czarne Kamienie) ma rodzinną atmosferę i jest odwiedzana głównie przez ludzi mieszkających w okolicy. Plaża znajduje się w strefie od której zawdzięcza swoją nazwę. Przyciąga turystów czystością i temperaturą wód.

Wstęp bezpłatny

Adres: Estrada Regional 101,
Campo de BaixoPraia do Cabeço da Ponta


Praia do Cabeço da Ponta

Praia do Cabeço da Ponta znajduje się około 4 km od centrum Baleira, jest najczęściej odwiedzaną przez turystów, którzy wiedzą o działaniu terapeutycznym jej piasków. Plaża znajduje się w miejscu gdzie jest duża ilość hoteli.

Wstęp bezpłatny

Adres: Estrada Regional 120Praia do Ribeiro Cochinho


 Praia do Ribeiro Cochinho

Praia do Ribeiro Cochinho jest znana z piasków terapeutycznych i ciepłej wody.

Wstęp bezpłatny

Adres: Estrada Regional 120Praia do Penedo


Praia do Penedo

Wstęp bezpłatny

Adres: Estrada do Penedo
GPS: 33.060026 / -16.330027Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.