Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens

Punkty widokowe

Punkt widokowy Balcões

Pedra Mole

Pedra Mole
Punkt widokowy Pedra Mole oferuje wspaniały widok na miejscowość Porto Moniz. Znajduje się nieopodal Porto Moniz, przy drodze ER101 który łączy Porto Moniz z Santa Maria Madalena.

Lokalizacja: ER 101 - Vila Do Porto Moniz;

Mapa: Punkt widokowy Pedra Mole

Terra Chã

Terra Chã
Ten punkt widokowy położony przy drodze ER101 w gminie Ponta Delgada, oferuje widok na wybrzeże Oceanu w kierunku Porto Moniz.

Lokalizacja: ER 101 - Ponta Delgada;
Autobus: Rodoeste 6;

Mapa: Punkt widokowy Terra Chã

Rocha do Navio

Rocha do Navio
Punkt widokowy Rocha Navio w Santanie, oferuje wspaniały widok na morze, wysepkę Viúva i okolicę. Z punktu widokowego można dostać się do Rezerwatu Przyrody Rocha Navio stromą ścieżką lub kolejką linową. Nazwa Rocha do Navio wzięła się z wraku holenderskiego wraku, który zatonął w okolicy w XIX wieku.

Lokalizacja: Sítio do Parlatório, 9230-105 Santana;

Mapa: Punkt widokowy Rocha do Navio

Pico Ruivo

Pico Ruivo
Punkt widokowy na wysokości 1861 metrów, położony w gminie Santana, znajduje się w najwyższym punkcie archipelagu Madery. Jest to trzeci najwyższy szczyt w Portugalii. W pogodny dzień można zobaczyć Curral das Freiras, w gminie Câmara de Lobos, płaskowyże w gminie Santana i głębokie doliny Ribeira Grande oraz São Jorge. Ponadto oferuje wspaniałe widoki na Ponta de São Lourenço, Paul da Serra, Porto Santo i Wyspy Desertas.

Lokalizacja: Pico Ruivo, 9230 Santana;

Mapa: Punkt widokowy Pico Ruivo

Balcões

Balcões
Punkt widokowy Balcões znajduje się na końcu Vereda dos Balcões. Zaczynając wędrówkę tą trasą w Ribeiro Frio podąża się za Levada da Serra do Faial, która prowadzi do punktu widokowego Balcões. Z tego punktu widokowego można podziwiać wspaniałe widoki na dolinę Ribeira da Metade. W dni kiedy jest dobra widoczność można zobaczyć centralny łańcuch górski, w tym dwa najwyższe szczyty, Pico Areeiro i Pico Ruivo, jak również, Penha D'Águia.

Lokalizacja: Levada Velha Ribeiro Frio, 9230 Santana
Autobus: Horários do Funchal 56, 103, 138;

Mapa: Punkt widokowy Balcões

Pico

Pico
Punkt widokowy Pico, w São Jorge, znajduje się w delcie Ribeira de São Jorge. Stąd można zobaczyć część kompleksu kąpielowego São Jorge. Punkt ten oferuje pełny widok na okoliczne góry z gmin Ilha a także Santana i São Jorge.

Lokalizacja: Sítio do Pico, São Jorge
Autobus: Horários do Funchal 103, 138;

Mapa: Punkt widokowy Pico

Vigia

Vigia
Punkt widokowy Vigia położony jest w São Jorge, dawniej miejscem obserwacji wielorybów. Rozciągają się stąd przepiękne widoki na morze i miejscowości: Arco de São Jorge, Ponta Delgada, Seixal oraz Porto Moniz. W pogodne dni z dobrą widocznością można zobaczyć wyspę Porto Santo.

Lokalizacja: Sítio da Vigia, Parrobo, São Jorge
Autobus: Horários do Funchal 103, 138;

Mapa: Punkt widokowy Vigia

Guindaste

Guindaste
Punkt widokowy Guindaste znajduje się w Ribeira do Faial, w gminie Santana, i odznacza się wielką urodą. Z tego miejsca rozciąga się wspaniały panoramiczny widok na Atlantyk oraz północne wybrzeże wyspy, rozciągające się od Faial do Ponta de São Lourenço. W dni o dobrej widoczności można zobaczyć wyspę Porto Santo.

Lokalizacja: Sítio do Guindaste, Faial, 9230-052 Santana;

Mapa: Punkt widokowy Guindaste

Cabanas

Cabanas
Punkt widokowy Cabanas znajduje się pomiędzy São Jorge i Arco de São Jorge. Zapewnia doskonały widok na Arco de São Jorge i Atlantyk. W pogodne dni można zobaczyć sąsiednią wyspę Porto Santo.

Lokalizacja: Sítio da Beira da Quinta, 9230 Santana;
Autobus: Horários do Funchal 103, 138;

Mapa: Punkt widokowy Cabanas

Cabo Aéreo

Cabo Aéreo
Punkt widokowy Cabo Aéreo Widzenia, w Arco de São Jorge, posiada malowniczy teren piknikowy. Ten punkt widokowy został nazwany od kolejki linowej, która niegdyś służyła rolnikom i rybakom do transportu swoich towarów. z tego miejsca jest wspaniały widok na Atlantyk, kamienistą plażę São Jorge i kilka ruin.

Lokalizacja: Sítio de São Pedro, São Jorge;

Mapa: Punkt widokowy Cabo Aéreo

Nawigacja


Strona 1

Strona 2

Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.