Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Sport na Maderze

Sport

Dzięki łagodnemu klimatowi i niepowtarzalnym pasmom górskim, wyspy Madera i Porto Santo zapraszają do uprawiania sportów oraz wielu innych form aktywnego wypoczynku przez cały rok. Dostępne są sporty wodne, spacery, golf, tenis, są także inne możliwości spędzenia przyjemnego wypoczynku.

Łatwość uprawiania sportów na Maderze sprawiło, że Madera jest bardzo dobrze reprezentowana na arenie sportów, ze światowej sławy osobistościami sportu, takimi jak żeglarz olimpijski w klasie Mistral, João Rodrigues, oraz piłkarz, który zalicza się do najlepszych na świecie Cristiano Ronaldo.

Zajęcia sportowe na Maderze przyciągają wielu turystów, którzy udają się tutaj, aby uprawiać ich ulubione zajęcia sportowe te lądowe jak i wodne lub powietrzne, w tym: wędkarstwo sportowe, nurkowanie, surfing, windsurfing, kajakarstwo, zjazdy, wspinaczka, trekking, szybownictwo, paralotniarstwo.

Ludzie, którzy wolą bardziej tradycyjne sporty mogą pograć w golfa na jednym z trzech pól na wyspach, lub tenisa w wielu hotelach lub we wspaniałym kompleksie tenisa zawodowego na wyspie Porto Santo. Umiarkowany klimat i doskonała infrastruktura kompleksu przyniosły znaczące zainteresowanie ze strony zawodników z wielu krajów, którzy tutaj znaleźli idealne miejsce na szkolenia i programy edukacyjne.Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.