Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens

Sporty lądowe na Maderze

Sport na Maderze

Madera jest idealnym miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych, dzięki głębokim dolinom i imponującym górom.

Canyoning

Przejście rzek Madery jest sposobem, żeby zobaczyć odkryte i nietknięte części wyspy, w trakcie rozkoszujemy się ekscytującą podróżą przez przejrzyste wody. Latem na północy wyspy rzeki są najbardziej właściwe, ponieważ przepływy są wysokie i jest wystarczająco dużo wody tworzącej ekscytujące wyzwanie. Zimą jednak, zalecamy strumienie na południu, z łagodniejszym przepływem.Wspinaczka

Wulkaniczne pochodzenie Madery i jej chropowate góry są gwarancją przygód. Zdobycie imponującego szczytu i wspaniałych góry opadających bezpośrednio do oceanu jest niezapomnianym podbojem. Ulubionym miejscem do wspinania są centralne góry, klify oraz niektóre urwiska na północy.
Trekking

Zdobywanie Madery w trudnym terenie i środowisku górskim jest niezbędne podczas planowania zachwycającej trasy. Piękne krajobrazy są okazją do głębokiego kontaktu z przyrodą. Północne i środkowe części pasma górskiego obszarów są idealne dla tego rodzaju działalności.
Jazda na rowerze

Odkryj przyjemności jazdy rowerem wzdłuż lewad i dróg gruntowych przez las i góry, czyli to co najlepsze z przyjaznego krajobrazu.Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.