Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens

Sporty wodne na Maderze

Sporty wodne na Maderze

Na Maderze jest szeroki wybór sportów wodnych: pływanie, surfing, windsurfing, nurkowanie, żeglarstwo, kajakarstwo i narty wodne.


Łowienie ryb

Madera zdobyła międzynarodową sławę jako pierwsze miejsce gdzie wędkarstwo morskie podzielono na klasy. Jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do połowu błękitnych Marlinów ważących ponad 500 kg, a to wszystko dzięki obfitości tuńczyka w tych głębokich wodach.Nurkowanie

Pod powierzchnią Oceanu Atlantyckiego leży wspaniały podwodny ogród. Nurkowanie na Maderze jest wyjątkowym przeżyciem.Narciarstwo wodne

Skuter i narty wodne są sposobem korzystania z oceanu i wybrzeża Madery, które zwija się w zielone fałdy wokół brzegu.Windsurfing

Na wybrzeżu Madery są miejsca takie jak Jardim do Mar, Paul do Mar i Sao Vicente, które oferują doskonałe warunki do windsurfingu, z falami, które są w stanie poruszyć nawet odważną osobę.Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.