Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Trasy dla dzieci na Maderze

Trasy dla dzieci Madery

Różnorodnośc tras turystycznych na Maderze sprawia, że każdy znajdzie odpowiednią trase dla siebie. Jest kilka możliwości żeby w wędrówkach brały udział dzieci. Poniżej kilka propozycji.


Um caminho para todos

Um caminho para todos

"Ścieżka dla wszystkich" nie tylko z nazwy. Zaczyna się od Pico das Pedras w Santanie. Jest to bardzo krótka wędrówka dla każdego, podczas której można cieszyć się naturą a na końcu znajduje się tradycyjny i bardzo znany Casa das Queimadas.

Więcej o Um caminho para todos

Vereda dos Balcões - PR 11

Verdea dos Balcões

Mały w oddali, ale ogromny z bliska! Jest to trasa którą może przejść każdy. Zaczyna się nieopodal parku leśnego Ribeiro Frio, wiele osób idzie tą trasą, aby dostać się do jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc na Maderze: punktu widokowego "Miradouro dos Balcões". Tutaj można podziwiać fascynujące widoki na różne szczyty Madery, a także niektóre obszary wiejskie archipelagu. Co więcej, ten punkt widokowy jest również bardzo cenionym miejscem do obserwacji ptaków.

Więcej o Verdea dos Balcões

Levada do Alecrim

Levada do Alecrim

Trasa zaczyna się w okolicy Rabaçal, jest to jedna z najpiękniejszych tras, pełna endemicznych gatunków flory i fauny Madery. Na końcu trasy znajdziesz wodospad i lagunę Dona Beja, otoczoną wspaniałą i spokojną przestrzenią, gdzie możesz urządzić piknik i cieszyć się dobrą energią natury.

Więcej o Levada do Alecrim

Levada do Rei - PR 18

Levada do Rei

To jedna z tras, która wypełnia nasze oczy i duszę, pochłania nas w szmaragdowej zieleni, która od czasu do czasu otwiera się, by zaoferować zapierające dech w piersiach krajobrazy. Na koniec docieramy do wspaniałego Ribeiro Bonito, gdzie wodospady i laguny sprawiają, że jest to naprawdę wyjątkowe miejsce.

Więcej o Levada do Rei

Levada do Furado - PR 10

Levada do Furado

Ta wędrówka rozpoczyna się w Parku Leśnym Ribeiro Frio, który jest bardzo popularny i znany z hodowli pstrągów. Po drodze cieszymy się pełnią natury, która wprowadza nas do magicznej podróży. Panoramiczne widoki wypełniają nasze oczy, a tunele nadają wedrówce tajemniczości. Na koniec możesz odwiedzić punkt widokowy Portela, aby zobaczyć imponującą skałę Penha D'Águia.

Więcej o Levada do Furado