Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Vereda do Jardim do Mar - PR 20

Vereda do Jardim do Mar

Ta krótka trasa znajduje się na zachodzie Madery, i łączy miejscowość Prazeres z malowniczą miejscowością Jardim do Mar.


Charakterystyka trasy
Odległość: 1,9 km;
Czas: 1h;
Najwyższy punkt: 530 m;
Najniższy punkt: 35 m;
Start: Prazeres;
Zakończenie: Jardim do Mar (Largo da Lgreja);
Autobus: Rodoeste 107, 115;
Poziom trudności: łatwy

Uwagi
Trasa może być śliska, ubierz odpowiednie obuwie

Ta trasa znajduje się na zachodzie Madery, i łączy miejscowość Prazeres z malowniczą miejscowością Jardim do Mar. Dawniej, ten szlak był jednym z niewielu dostępnych dla ludności z Prazeres w kierunku linii brzegowej.

Ten szlak można scharakteryzować przez różnicę wysokości około 500m. Przejście tym szlakiem - schodząc albo wspinając się - powinno być spokojne, zajmujące trochę czasu na podziwianie wspaniałych widoków z Jardim do Mar i Paul do Mar.

Z powodu łagodnego klimatu i mas wody w Jardim do Mar, ludność miejscowa poświęca dużo czasu rolnictwu, które uprawia się na niewielkich tarasach lądowych wspieranych przez kamienne mury "poios".

Przed przybyciem do Jardim do Mar, trzeba odwiedzić młyn wodny, który został ostatnio odrestaurowany, a kiedyś służył okolicznym mieszkańcom by mleć pszenicę.


Broszurę z mapką można zobaczyć w formacie pdf, klikając w link poniżej:

PR20 - Vereda do Jardim do Mar - j.angielski

Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.