Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Vereda do Urzal - PR 2

Vereda do Urzal

Ta trasa zaczyna się w Fajã dos Cardos, w gminie Curral das Freiras, przecina stary szlak używany przez przodków obecnych mieszkańców z południowego wybrzeża na wybrzeże północne.


Charakterystyka trasy
Odległość: 10,6 km;
Czas: 4h 30m;
Najwyższy punkt: 1450 m;
Najniższy punkt: 519 m;
Start: Curral das Freiras;
Zakończenie: Ribeira da Janela;
Autobus: Horários do Funchal: 81;
Poziom trudności: średni

Uwagi
Ścieżka może być śliska - weź obuwie anty poślizgowe;
Pogoda jest przedmiotem częstych zmian - weź ciepłą odzież

Trasa wznosi się w górę aż do osiągnięcia Boca das Torrinhas, a stąd wiedzie w dół do Lombo do Urzal w gminie Boaventura. Na skrzyżowaniu w Boca das Torrinhas można dostać się na szczyt Pico Ruivo skręcając na trasę PR 1.3 - Vereda da Encumeada.

Sceneria w Boca Torrinhas jest godna podziwu, przez kontrast pomiędzy szczytami gór otaczającymi Curral das Freiras, podkreślającymi najwyższy szczyt wyspy Pico Ruivo (1862m), a malowniczą doliną Curral das Freiras.

Obecność egzotycznej roślinności na początku trasy, z wrzosowiskami w górnej części oraz lasem Laurissilva urozmaica krajobraz podczas wędrówki. Las Laurissilva znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO od grudnia 1999 roku.


Broszurę z mapką można zobaczyć w formacie pdf, klikając w link poniżej:

PR2 - Vereda do Urzal - j. angielski

Informacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.