Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Wasza Madera - relacja Anny

Madera

Ostatnie chwile na Maderze

Wieczorem po powrocie z górskiej wycieczki czekała na nas jeszcze niespodzianka: po obiadokolacji w naszym hotelu wystąpiła grupa taneczna, prezentująca w strojach regionalnych muzykę i tańce maderskie. Tańce nie są jakieś porywające, raczej statyczne, przypominające chodzonego. Niektóre wyglądają, jakby były pantomimą, przedstawiającą robóty polowe. Za to łatwo złapać rytm i dołączyć się do pęczniejącego w oczach węża tancerzy. Jak zwykle bowiem pokaz zakończył się wspólną zabawą z hotelowymi gośćmi.

Maderski taniec ludowy, Autor: Skonieczna Maderski taniec ludowy, Autor: Skonieczna Maderski taniec ludowy, Autor: Skonieczna

Ostatni dzień naszego pobytu, to leniwe chwile oczekiwania na transfer na lotnisko. Miałyśmy dużo czasu, aby ostatni raz pobaraszkować w basenie, poleżeć na leżakach na tarasie, podziwiając rozbijające się o czarne skały szafirowe fale oceanu, skonsumować lody (oddając do wylizania słodkie patyczki skalnym jaszczurkom) oraz wypić na odjezdnym toast za piękną, słoneczną Maderę z życzeniami, aby czekała na nas cierpliwie, aż kiedyś do niej wrócimy w pełni sił, aby znowu korzystać z jej bezkonkurencyjnych uroków.

Pożegnanie z hotelem, Autor: Skonieczna Pożegnanie z hotelem, Autor: Skonieczna Pożegnanie z hotelem, Autor: Skonieczna Dobre lody, Autor: Skonieczna Pożegnanie z Maderą, Autor: Skonieczna


Nawigacja


Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5 Strona 6 Strona 7 Strona 8

Strona 9Prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu należą do Anny Skoniecznej.
www.przez-pryzmat-lat.plRelacje zamieszczone w dziale Wasza Madera przedstawiają poglądy ich autorów. Redakcja madera.org.pl nie odpowiada za treści zamieszczone w tym dziale.