Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens


Wasza Madera - relacja Piotra "Kovala"

Madera

Od czego by tu zacząć... Może od tego, że była to nasza podróż poślubna. Na Maderę padło nieprzypadkowo. Było to jedno z tych miejsc, za które postawiliśmy sobie cel, by je zobaczyć jeszcze w tym stuleciu. I nie zawiedliśmy się. Widoki tak niesamowite, że często uchwycenie momentu w jednym, dwóch, trzech, pięciu... dziesięciu kadrach, było niemożliwe. Po prostu natura Madery bije taką obfitością zieleni, gór, wzniesień, pagórków, klifów, że dosłownie może przyprawić człowieka o zawrót głowy. Coś niesamowitego. Jednym słowem – wyspa z potencjałem.

Ciąg dalszy relacji Piotra "Kovala"

Relacje zamieszczone w dziale Wasza Madera przedstawiają poglądy ich autorów. Redakcja madera.org.pl nie odpowiada za treści zamieszczone w tym dziale.