Madera

Madera - jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat.

Madera

Porto Santo

Porto Santo - mała wysepka o powierzchni 42,5 km2, która leży 43 km na północny wschód od Madery, od której diametralnie się różni.

Porto Santo

Desertas

Wyspy Desertas to grupa trzech długich i wąskich wysp, które rozciągają się na odległość 23 km w kierunku północ-południe.

Wyspy Desertas

Selvagens

Wyspy Selvagens to mały niezamieszkany archipelag, mniej więcej w połowie drogi między Maderą i Wyspami Kanaryjskimi.

Wyspy Selvagens

Zakupy

Dolce Vita Shopping Centre

Gdzie robić zakupy na Maderze i co kupić? Skorzystaj z okazji i kup buty portugalskie, kwiaty i owoce tropikalne. Do najbardziej znanych tradycyjnych produktów wykonanych przez miejscowych rzemieślników należą: słynne wina z Madery i wykwintne hafty, nie wspominając o tkaninach i wyrobach z wikliny.

Artykuły spożywcze najlepiej kupować w supermarketach (port. Supermercado), im dalej od wybrzeża tym ceny są niższe, najlepiej zaopatrywać się w sklepach w których zakupy robia miejscowi. Jest duża szansa, że poproszeni o pomoc w wyborze np. wina, wskażą wyśmienity produkt w przystępnej cenie. W przeciwieństwie do supermarketów w Polsce, które są zazwyczaj wolnostojące, na Maderze sklepy takie mieszczą się w dużych - jak na maderskie warunki - budynkach z parkingami podziemnymi - przez to polscy turyści często mają problem ze znalezieniem takiego sklepu, gdyż nie rzucają się one w oczy tak jak nasze.

Największe centrum handlowe na Maderze znajduje się w Funchal w dzielnicy Santo António. W centrum znajduje się ponad 100 sklepów (Zara, Bershka, Douglas oraz wiele innych znanych marek) 20 restauracji i kino z 7-ma salami.
Więcej informacji: www.madeirashopping.pt

Dolce Vita Shopping Centre (na zdjęciu powyżej) to centrum w którym mieści się ok 70 sklepów, jego główną zaletą jest lokalizacja w ścisłym centrum Funchal. Znajdziemy tutaj sklepy znane w Polsce (Benetton, Intimissimi, Mango, Sisley) i nie tylko.
Więcej informacji: Dolce Vita Shopping CentreInformacje oraz zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitmadeira.pt.