Wszyscy podróżujemy w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc, które pozwolą nam zapomnieć o codziennej rutynie. Chcemy znaleźć miejsca, które pozwolą nam dobrze się poczuć i zrelaksować się, zapewniając niezapomniane chwile, prawda? Ale dzisiaj podróżujemy również w oczekiwaniu na opowiedzenie naszej historii i podzielenie się nią z naszymi przyjaciółmi i rodziną, zwłaszcza za pośrednictwem naszych sieci społecznościowych. W tym artykule możesz poznać najbardziej spektakularne miejsca na Maderze, które są idealnym miejscem na fantastyczne zdjęcie!

Lagoa do Vento

Czy to w oddali, czy w pobliżu, gigantyczna kaskada wodospadu urzeka każdego miłośnika fotografii. Czy odważysz się zanurzyć w jego przejrzystych wodach?

Lokalizacja: 32 ° 45’20.1 ″ N 17 ° 08’05.4 ″ W

Lagoa do Vento

Miradouro dos Balcões

Ten punkt widokowy jest „znakiem towarowym Madery”. Miejsce to możesz zobaczyć w kampaniach promocyjnych wyspy, z olśniewającymi widokami na piękną zieloną dolinę. W pogodne dni można zobaczyć dwa najwyższe szczyty wyspy. Pico do Areeiro i Pico Ruivo z jednej strony i „Penha D’Águia” z drugiej.

Lokalizacja: 32 ° 44’29.0 ″ N 16 ° 53’24.6 ″ W

Miradouro dos Balcoes

Praia do Seixal

Tą plaże znajdziesz na pięknym północnym wybrzeżu Madery. Zdjęcia zrobione w tymi miejscu mogą być brane za taki zrobione na Hawajach … Kontrast pomiędzy bujnymi zielonymi górami a czarną, piaszczystą plażą jest idealną inspiracją dla wielu zdjęć lub filmów. Po zdjęciach zostaw aparat na boku i weź orzeźwiającą kąpiel w wodach Oceanu!

Lokalizacja: 32 ° 49’20.2 ″ N 17 ° 06’11.1 ″ W

Praia do Seixal

Pico do Arieiro i Pico Ruivo

„Schody do nieba” lub „głowa w chmurach” to jedne z najczęściej używanych opisów w tej lokalizacji. Jest to jeden z najtrudniejszych i najbardziej niesamowitych szlaków Madery, ponieważ osiąga wysokość 1862 metrów. Zalecamy skorzystanie z tej trasy w towarzystwie przewodnika górskiego.

Lokalizacja: 32 ° 45’32,7 ″ N 16 ° 56’39,2 ″ W

Miradouro da Garganta Funda

Jeśli szukasz imponujących i oszałamiających widoków, musisz koniecznie odwiedzić ten punkt widokowy. Znajduje się obok drogi Pedregal, w Ponta do Pargo, najbardziej na zachód wysuniętym punkcie Madery. Stamtąd można zobaczyć jeden z najwyższych wodospadów na wyspie… imponujące!

Lokalizacja: 32 ° 49’11.3 ″ N 17 ° 15’05.3 ″ W

Ponta de São Lourenço

Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc na Maderze, na najbardziej wysuniętym na wschód krańcu wyspy. Znajdź miejsce, w którym spotykają się morze i niebo, między suchą scenerią, wulkanicznymi formacjami i oszałamiającym pięknem – Vedreda da Ponta de São Lourenço.

Lokalizacja: 32 ° 44’35,6 ″ N 16 ° 42’03.6 ″ W

Ponta de Sao Lourenco
@buchowski.vagaboCnde

Cascata Ponta do Sol

Czy lubisz wodospady? Ten jest na drodze regionalnej ER 101, pomiędzy Ponta do Sol i Madalena do Mar, i jest bardzo ifotogeniczny! Weź kostium kąpielowy i odśwież się, ponieważ zabawa jest gwarantowana!

Uwaga: Ponieważ jest to stara droga, zachowaj zdrowy rozsądek i stosowne środkami ostrożności.

Lokalizacja: 32 ° 41’12.0 ″ N 17 ° 06’49,9 ″ W

Cascata Ponta do Sol

Jardim Monte Palace

W tym egzotycznym ogrodzie nie brakuje kolorów, roślin, rzeźb, kamieni szlachetnych i miejsc do fotografowania. Znajdziesz tu mosty, jeziorka i wodospady o niesamowitym romantyzmie. Są też obszary orientalnej inspiracji, gdzie czerwień chińskich pagód wtapia się w bujną zieleń maderskiej flory, idealny kontrast dla niezapomnianych zdjęć.

Lokalizacja: 32 ° 40’26,5 ″ N 16 ° 54’07.2 ″ W

Jardim Monte Palace

Fanal

Fanal to mistyczne miejsce z stuletnimi drzewami o dużych korzeniach i mocnych pniach, pokryte „brodatymi porostami” i mchem… wygląda jak z filmu „Władca Pierścieni”; niewątpliwie miejsce wyjątkowej urody!

Lokalizacja: 32 ° 48’52.5 ″ N 17 ° 08’47.8 ″ W

Fanal

Porto das Salemas

Te naturalne baseny w Porto Santo mają różne rozmiary i kształty.  Woda jest krystalicznie czysta, co pozwala zobaczyć ryby, nawet gołym okiem! Odbicia słońca na wodzie, skały wulkaniczne i morze to idealna kompozycja na niezwykłą fotografię.

Lokalizacja: 33 ° 05’35,2 ″ N 16 ° 20’49,8 ″ W

Porto das Salemas

To nie wszystko ...

Miejsca, które opisaliśmy powyżej to tylko niewielka część tego co Madera oferuje miłośnikom dobrych zdjęć. Madera to autentyczne dzieło sztuki i natury. Dlatego… Madera to raj dla fotografów amatorów jak i profesjonalistów!