W Largo do Socorro, tuż za kompleksem kąpielowym Barreirinha, znajduje się kultowe miejsce, które zadowoli każdego: pyszne przekąski, wspaniały taras, nadmorska lokalizacja, szeroki wybór napojów i okazjonalna rozrywka DJ-a.
 
Mowa o Barreirinha Bar Café! To wszechstronne miejsce otwiera się rano jako kawiarnia czy restauracja i zmienia się w ciągu dnia, docierając do największej liczby odwiedzających o zmroku.
 
Wnętrze tego baru jest małe, ale okazuje się, że jest to atut, ponieważ na ulicy znajduje się duży taras, na którym można zostać do późna, ciesząc się łagodnym klimatem regionu, pijąc zimne piwo lub tradycyjną „ponchę”, aby urozmaicić rozmowę.
 
W tym miejscu często organizowane są wydarzenia, od koncertów na żywo po interwencje artystyczne, a w weekendy DJ-e ożywiają atmosferę swoimi muzycznymi wyborami. Świetna opcja dla wszystkich, którzy chcą się spotkać, zrelaksować, po długim dniu zwiedzania wyspy i zostać tak późno, jak mają na to ochotę; w piątki i soboty Barreirinha Bar Café jest otwarta dla zabawy do drugiej nad ranem.