Utworzone przez skały wulkaniczne, naturalne baseny ze słoną wodą są jednym z najbardziej atrakcyjnych i charakterystycznych miejsc na północnym wybrzeżu Madery. Przy wjeździe do miasta Porto Moniz znajdują się naturalne baseny Cachalote, jedna z głównych atrakcji gminy.
 
Ten ogólnodostępny i bezpłatny obszar kąpielowy wyróżnia się malowniczym zarysem, który oferuje kąpiącym się (i odwiedzającym) nietknięte otoczenie. Naturalna morfologia gwarantuje wejście czystej i krystalicznie czystej wody Oceanu Atlantyckiego. Jest to zatem doskonałe miejsce do kąpieli.
 

Chociaż naturalne baseny Cachalote nie mają infrastruktury pomocniczej ani urządzeń sanitarnych, kąpiący się mogą korzystać z prysznica na świeżym powietrzu. Ponadto kąpielisko jest nadzorowane przez cały sezon kąpielowy.

W pobliżu znajduje się kilka miejsc, w których należy się zatrzymać podczas wizyty w gminie Porto Moniz. Takimi miejscami są Akwarium na Maderze, gdzie można zetknąć się z ponad 90 gatunkami pochodzącymi z archipelagu, Centro de Ciência Viva, gdzie można zwiedzić stałą wystawę Laurissilva – Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO lub słynne naturalne baseny Porto Moniz.

Przyjdź i zrelaksuj się w tych wyjątkowych basenach na Maderze.