Seixal, na północnym wybrzeżu Madery, oferuje swoim gościom szereg ukrytych miejsc (niektóre bardziej niż inne) o niezaprzeczalnym pięknie. Tak jest w przypadku Poças das Lesmas, położonego bardzo blisko plaży Laje, znanej również jako „Jamaica Beach„.
 
W tym osłoniętym miejscu morfologia skał wulkanicznych tworzy naturalne baseny o osobliwym zarysie. Ciemne odcienie formacji skalnych kontrastują z turkusowymi wodami Oceanu Atlantyckiego, tworząc obraz, na który nie można pozostać obojętnym.
 
Chociaż Poças das Lesmas nie jest nadzorowany przez ratowników, posiada łazienkę z prysznicem oraz bar. Dzięki swobodnemu dostępowi baseny i otaczające je tereny zostały poddane procesowi renowacji, skrupulatnie przestrzegając cech tego dziedzictwa przyrodniczego.
 
Odwiedzający mogą również znaleźć kilka interesujących miejsc w pobliżu tego bardzo osobliwego miejsca na plaży. Oprócz czarnego piasku plaży Laje, region ten jest bogaty w szlaki turystyczne, wodospady, punkty widokowe i miejsca zdominowane przez tętniący życiem las Laurissilva. Przyjdź i daj się zaskoczyć krajobrazom północnego wybrzeża Madery.