W Câmara de Lobos, na południowym wybrzeżu Madery znajduje się jeden z ciekawszych punktów widokowych w tej części wyspy – Boca da Corrida. Miejsce to przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców, ze względu na spokój i bliskość z naturą. Jest to idealne miejsce na spokojny spacer a także kontemplację.
 
Ponieważ znajduje się na wysokości przekraczającej 1 000 metrów, krajobraz widoczny z tego miejsca jest godny podziwu (i bardzo fotogeniczny). W rozległej panoramie nasz wzrok przyciąga dolina Curral das Freiras. To miejscowość otoczona szczytami górskimi, została nazwana na cześć mniszek z klasztoru Santa Clara, które znalazły tu schronienie, gdy piraci zaatakowali Funchal w XVI wieku.
 
Punkt widokowy Boca da Corrida pozwala również zobaczyć Eira do Serrado i charakterystyczną wspaniałość centralnego masywu Madery. Ponieważ znajduje się w gminie Jardim da Serra, w górnej części Estreito de Câmara de Lobos, to  jest również punktem wyjścia dla historycznej trasy Caminho Real da Encumeada (PR 12).