Mierzący 580 metrów wysokości Cabo Girão jest najwyższym cyplem w Europie, ale nie jest to jedyny powód, dla którego staje się coraz bardziej znany na całym świecie. Dzięki słynnej podwieszanej szklanej platformie (znanej jako skywalk)  jest obecnie jedną z najczęściej odwiedzanych (i z pewnością najczęściej fotografowanych) atrakcji turystycznych w gminie Câmara de Lobos i na archipelagu Madery.
 
Z tego miejsca zwiedzający mogą zobaczyć gminy Câmara de Lobos i Funchal: miejski krajobraz zintegrowany z naturalnym amfiteatrem od strony południowej otoczonym zielonymi górami. W tle można również zobaczyć Fajã do Rancho i Fajã do Cabo Girão, które wyróżniają się niewielkimi obszarami ziemi uprawnej u podnóża klifów.
 
Ten duży nadmorski klif jest również doskonałym miejscem do paralotniarstwa i skoków BASE (portugalski spadochroniarz Mário Pardo wybrał go nawet do swojego słynnego skoku motocyklowego). Ponadto w pobliżu Cabo Girão znajduje się jedno z głównych miejsc pielgrzymkowych na wyspie: kaplica Nossa Senhora de Fatima, zbudowana w 1951 roku