Dzięki bujnej różnorodności biologicznej i czystym wodom częściowy rezerwat przyrody Garajau jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc na Maderze, gdzie króluje natura z całym swoim pięknem i spokojem. To właśnie w tym emblematycznym obszarze znajduje się punkt widokowy Cristo Rei.

Położony w Garajau, kilka kilometrów na wschód od Funchal opunkt oferuje panoramiczną perspektywę na dziedzictwo naturalne Garajau, część zatoki Funchal, a także Caniço de Baixo. Ponadto odwiedzający mają dostęp do uprzywilejowanego widoku na Ocean Atlantycki.

Punkt widokowy Cristo Rei swoją nazwę zawdzięcza figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa zbudowanej w tym miejscu. Jest to imponująca rzeźba Jezusa Chrystusa, z otwartymi ramionami, zwrócona w stronę oceanu. Został sfinansowany i zamówiony przez radcę Airesa de Ornelasa, syna ostatniego majorata Caniço.

Zainaugurowany 30 października 1927 roku, ten majestatyczny posąg, zbudowany na szczycie nadmorskiego wąwozu, jest niezatartym znakiem w scenerii, którą odwiedzający znajdują w punkcie widokowym Cristo Rei. Ze względu na swoją wartość krajobrazową i historyczną jest to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy odwiedzają wschodnie wybrzeże Madery.