Usytuowany na wysokości 1095 m n.p.m. punkt widokowy Eira do Serrado oferuje niczym niezakłócony widok na miejscowość Curral das Freiras, otoczoną charakterystycznymi zielonymi górami Madery.

 

Położony w górzystym wnętrzu gminy Câmara de Lobos – w samym sercu wyspy. Do tego punktu widokowego można dostać się ścieżką, która zaczyna się obok Estalagem da Eira do Serrado. Po wspinaczce odwiedzający są nagradzani zapierającą dech w piersiach scenerią.
 
Jest to doskonałe miejsce do obserwowania i doceniania erozyjnego wpływu naturalnych elementów, które kształtowały wyspę na przestrzeni wieków. Dlatego kontemplując ten masyw górski mamy okazję przebyć tysiącletnią historię tego terytorium zawieszonego na Atlantyku.

 

Na płaskim terenie tej doliny o monumentalnych proporcjach leży miasto Curral das Freiras, którego malowniczy profil nadaje szczególny urok górskiemu krajobrazowi. Jak można się spodziewać, punkt widokowy Eira do Serrado stał się jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc turystycznych na Maderze.