Punkt widokowy Encumeada pozwala obserwować północne i południowe wybrzeże Madery. Ten panoramiczny widok, z wyjątkową amplitudą, ujawnia odwiedzającym perspektywę tej atlantyckiej wyspy.

Punkt widokowy znajduje się na grzbiecie pasma górskiego, które biegnie przez wnętrze Madery. Znajduje się na wysokości 1007 m n.p.m., co pozwala odwiedzającym cieszyć się otwartym widokiem na otaczający krajobraz.

W krajobrazie otaczającym punkt widokowy Encumeada wyróżniają się głębokie doliny Ribeira Brava, na południowym wybrzeżu wyspy i São Vicente, na północnym wybrzeżu. Zielone kolory lasu pokrywającego góry królują niepodzielnie, niezależnie od tego, na którą stronę spojrzysz. Szczyty górskie często znajdują się tuż nad chmurami – naprawdę niezapomniany spektakl wizualny, który warto sfotografować.

Wreszcie, możesz skorzystać z wizyty w punkcie widokowym Encumeada, aby przejść się niektórymi szlakami pieszymi w tym regionie lub poznać Serra d’Água – miejscowość o ogromnym dziedzictwie przyrodniczym, która jest otoczona różnymi szczytami górskimi w okolicy i gęstym lasem.