Zaskakująca panorama na dziewięć kilometrów plaży Porto Santo sprawia, że wizyta na punkcie widokowym Flores jest obowiązkowa podczas wizyty na wyspie. Jest to uprzywilejowana przestrzeń do obserwowania Ilhéu de Baixo lub Ilhéu da Cal, ale także do oglądania Ilhéu do Ferro i Ilhéu de Cima. Ponadto, przy sprzyjającej pogodzie, można zobaczyć wyspy Desertas i Maderę.
 
Położony na południowym wybrzeżu wyspy, aby się tu dostać, musisz zjechać z głównej drogi i przejść obok Centro Hípico do Porto Santo, w lewo. W rzeczywistości, jeśli szukasz innego doświadczenia, możesz nawet zatrzymać się tutaj i wybrać się na wizytę w punkcie widokowym Flores podczas niezapomnianej przejażdżki konnej.
 
Po dotarciu na szczyt podziwiaj panoramiczny widok na wyspę Porto Santo, gdzie wyróżnia się kontrast między złotym odcieniem rozległej piaszczystej plaży a turkusowym błękitem oceanu.
 
Na placu przy punkcie widokowym znajduje się popiersie malarza Francisco Maya (1915-1993), który mieszkał na Maderze, a zmarł w Porto Santo, gdzie miał dom.