Położony na jednym ze zboczy Foz da Ribeira do Faial, w gminie Santana, punkt widokowy Guindaste oferuje zapierający dech w piersiach widok na północne wybrzeże Madery. Jest to idealne miejsce do kontemplacji piękna Oceanu Atlantyckiego, który otacza wyspę.
 
Guindaste znane jest z wyjątkowego piękna otoczenia. Jest to idylliczne otoczenie, naznaczone harmonią między zielonymi górami, imponującymi klifami, które wyznaczają geologię wybrzeża i czystym odcieniem wody morskiej. Stąd odwiedzający mogą zobaczyć żwirową plażę Foz da Ribeira do Faial i osobliwą strukturę geologiczną obok niej, pryzmatyczne lub kolumnowe rozłączenie, wynikające z przepływów lawy.
 
W ten sam sposób punkt widokowy Guindaste pozwala cieszyć się pełnym panoramicznym widokiem na północne wybrzeże Madery, od Faial do Ponta de São Lourenço na wschodnim krańcu wyspy, mijając monumentalną formację skalną Penha d’Águia. W dni z bardzo dobrą widocznością można również zobaczyć z tego punktu widokowego wyspę Porto Santo, na północnym wschodzie.