Na zachodnim wybrzeżu Madery znajduje się kilka miejscowości, które łączą naturalne piękno, otoczone oceanem, z malowniczym i typowym profilem miast.
 
Punkt widokowy Jardim do Mar pozwala odwiedzającym zetknąć się z jednym z tych niezwykłych scenariuszy. Punkt widokowy znajduje się przy wjeżdzie do tej miejscowości, która należy do gminy Calheta. Punkt widokowy Jardim do Mar oferuje szczegółowy widok na miasto, które znajduje się na „fajã” osłoniętej dużymi skalistymi klifami.
 
Nazwa tej nadmorskiej miejscowości nawiązuje do jej naturalnego piękna, pamiętając, że kiedyś była pokryta dzikimi kwiatami. Obecnie otaczające go zielone odcienie kontrastują z suchymi kolorami klifu, tworząc w ten sposób niepowtarzalny obraz.
 
Punkt widokowy Jardim do Mar jest również zalecany dla osób wędrujących wzdłuż Vereda do Jardim do Mar (PR 20), szlaku o długości 1,9 km, który rozpoczyna się w parafii Prazeres. W pobliżu tego punktu widokowego znajduje się niedawno odrestaurowany Młyn Wodny, który kiedyś służył do mielenia zbóż uprawianych w okolicy.