Są miejsca, które w wyjątkowy sposób opowiadają historię Madery. Tak jest w przypadku charakterystycznych jaskiń São Vicente, które powstały 890 tysięcy lat temu. Można je zwiedzać 700-metrową podziemną ścieżką.

Jaskinie São Vicente powstały po erupcji wulkanu w Paul da Serra. Część zewnętrzna, która była wystawiona na działanie niższych temperatur, szybko zestalała się. Z kolei lawa nadal płynęła do środka, tworząc szereg kanałów z uwolnionymi gazami – „tunele wulkaniczne”, które można tu zobaczyć.

Były to jedne z pierwszych jaskiń pochodzenia wulkanicznego, które zostały otwarte dla publiczności w Portugalii w 1996 roku. Jednak ich rozpoznanie przez miejscową ludność miało miejsce sto lat wcześniej, w 1885 roku.

W jaskiniach São Vicente możesz cieszyć się niezwykłą podróżą do wnętrza Ziemi, z możliwością wejścia Centrum Wulkanicznego, aby uzupełnić wizytę w sposób pedagogiczny i rozrywkowy. Wśród wulkanicznych stalaktytów, jezior i tuneli o wysokości od pięciu do sześciu metrów jest to idealne miejsce, aby dać się oczarować tajemnicom natury.

Grutas de São Vicente

Sítio Pé do Passo
9240-039 Sao Vicente
Tel: 291 842404
Email: grutasvicente@hotmail.com
www.grutasecentrodovulcanismo.com