Madera to fascynujące krajobrazy, niezależnie od tego w której części wyspy się znajdujesz, ale z kolejek linowych widoki są NAJLEPSZE! 

Cisza, niebieskie niebo i otaczający krajobraz składają się na niezapomniane przeżycia. Jest to doświadczenie, które wywołuje przypływ adrenaliny, ale także pełne zachwytów.

Ruszamy!

Kolejka linowa w Funchal

Ta kolejka linowa kursuje ze starej części Funchal do Monte (560 metrów wysokości). Najwyższa wieża na trasie ma 39 metrów wysokości, a podróż trwa około 20 minut.

Głównymi atrakcjami tej wycieczki są wspaniałe widoki na Funchal. Wyobraźcie sobie latanie nad różnymi odcieniami niebieskiego morza i nieba, domami, wieżą katedry, a także mostami, drogami i strumieniami, które wiją się przez to piękne miasto.

Po drodze kościół Nossa Senhora do Monte staje się punktem odniesienia. Kiedy zbliżamy się do Monte czujemy się tak, jakbyśmy wchodzili do zielonego i przyjaznego świata z ogrodami, kwiatami i quintami (lokalne dwory). 

Więcej informacji znajdziesz na tej stronie: www.madeiracablecar.com

Kolejka linowa do Ogrodu botanicznego

Podróż tą kolejką linową zajmuje około 9 minut. Jest to idealny wybór, jeśli planujesz odwiedzić Ogrody Botaniczne i Monte w tym samym dniu.

Główną atrakcją tej kolejki linowej jest widok z wysokości 100 metrów na
dolinę Ribeira de João Gomes, pełną drzew i strumieni!

W drodze powrotnej z Ogrodu Botanicznego błękitne morze na horyzoncie sprawia, że ​​odpoczywamy i marzymy o następnej podróży. 

Dowiedz się więcej na www.telefericojardimbotanico.com

Kolejka linowa do Ogrodu botanicznego Monte

Kolejka linowa w Achadas da Cruz

Kolejka linowa w Achadas da Cruz to jedna z głównych atrakcji na północnym wybrzeżu Madery. Znajduje się nieopodal Porto Moniz i zjeżdża 450 metrów w dół. Kolejka linowa zawiezie nas do Achadas da Cruz, w Fajã da Quebrada Nova. Obok kolejki linowej znajduje się żwirowa ścieżka, która prowadzi nas do miejsca docelowego po dwugodzinnym marszu.

To inspirujące miejsce zapewnia ciszę i spokój. Zjazd w dół zbocza, pokrytego zieloną roślinnością i kwiatami, oglądanie morza w oddali, ptaków i pól uprawnych Fajã, jest magicznym momentem.

Chociaż woda w Fajã jest krystalicznie czysta, nie zaleca się pływania w tamtych okolicach ze względu na silne prądy morskie. Ciesz się widokami, które są o wiele bardziej wyjątkowe, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka … To czysta natura!

Kolejka linowa w Achadas da Cruz

Kolejka linowa w Garajau

Kolejka linowa znajduje się zaledwie 15 minut jazdy od Funchal, nieopodal pomnika Chrystusa w Garajau. Jest to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia zachodu/wschodu słońca. Kolejka linowa ma około 150 metrów pionowego wzniesienia, prowadzi do plaży Garajau. W pobliżu znajduje się także parking, restauracja i centrum nurkowania.

Kolejka linowa w Garajau

Kolejka linowa Fajã dos Padres

Fajã dos Padres to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na Maderze. Można do niego dotrzeć tylko na dwa sposoby: łodzią lub kolejką linową. Znajduje się w Quinta Grande, około 10 minut jazdy od Funchal.

Zjazd 300 metrów jest magiczny! Widzimy i czujemy wielkość natury Madery. Dotarcie do Fajã dos Padres to jak wejście do świata dobrego samopoczucia, stworzonego z pięknej przyrody, drzew owocowych, kwiatów, morza i spokoju. Zanurz się w czystej wodzie, spójrz na niebo i góry od strony morza … twórz dobre wspomnienia!

Kolejka linowa w Fajã dos Padres

Więcej informacji o kolejkach na Maderze

Jeśli interesują Cię szczegółowe informacje o kolejkach linowych na Maderze przeczytaj nasz artykuł: Kolejki linowe.