Trasa zaczyna się w okolicy Rabaçal, przemierza niewielką część Levada do Alecrim i prowadzi nas do odkrycia Lagoa do Vento, jednego z najpiękniejszych miejsc na wyspie, z imponującym wodospadem, który spada ze skały tworząc ogromną lagununę. To idealne miejsce, aby poczuć siłę natury i odświeżyć zmysły.

Lagoa do Vento jest niezwykłą wędrówką szczególnie dla tych, którzy chcą uwolnić się od ducha przygody i odkrywać ukryte miejsca na Maderze!

Szlak w początkowej fazie pokrywa się z Levada do Alecrim – PR 6.2 w okolicy Rabaçal. Wędruj lewadą, aż dojdziesz do zejścia na trasie, które zaprowadzi cię do Lagoa do Vento.

Skręć w lewo na ścieżce i zacznij schodzić. Tutaj trasa radykalnie się zmienia i zaczynasz wchodzić w serce natury. Podłoże jest nieregularne i może być śliskie, więc należy zachować ostrożność. Zanurz się w naturalnym otoczeniu i ciesz się zupełnie inną, niepowtarzalną wedrówką

Ciesz się panoramicznymi widokami z kilku punktów widokowych, które znajdziesz na szlaku. Kontynuuj zejście aż dotrzesz do wspaniałej laguny Lagoa do Vento. Ogrom, spokój i piękno tej laguny sprawiają, że jest to inspirujące miejsce. Tutaj znajdziesz się na szczycie wodospadu Risco.

Opuszczając lagunę, idź w kierunku domu w Rabaçal, gdzie możesz odpocząć i zrelaksować się na chwilę przed dalszą wędrówką do Rabaçal.

Szczegóły

Odległość: 1,8 km (+ powrót 1,8 km);
Czas: 1h 30m;
Najwyższy punkt: 1600 m;
Najniższy punkt: 200 m;
Start: Rabaçal;
Zakończenie: Lagoa do Vento;
Autobus: brak;
Poziom trudności: łatwy