Trasa lewady do Caniçal – Boca do Risco w początkowym fragmencie prowadzi płaskim terenem, który jest wspólnym odcinkiem dla dwóch lewad: Levada Boca do Risco i Levada do Canical do Machico. Wędrówka tą trasą łączy kulturę i tradycje wyspy z mieszkanką górskich imorskich krajobrazów.

Trasa zaczyna się obok starego tunelu drogowego łączącego Caniçal i Machico. Po drodze bardzo dobrze widać Machico, z jego domami i budynkami, które jako tło mają rozległy Ocean Atlantycki.

Skieruj się na Vereda da Boca do Risco (uważnie szukaj czarnego znaku kierującego na veredę, można go przeoczyć), która prowadzi do punktu widokowego, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na północne wybrzeże wyspy. Ciesz się otoczeniem i malowniczym pięknem tego miejsca.

Kontynuuj wędrówkę w kierunku Caniçal, aż dotrzesz ponownie do Levada do Caniçal. Po drodze jest etap wymagający dobrej sprawności fizycznej. Będąc na Levada do Caniçal, kontynuuj wędrówkę, której towarzyszą wspaniałe widoki na Caniçal i poprowadzi z powrotem do tunelu znajdującego się w punkcie początkowym tej trasy.

Szczegóły

Odległość: 11,6 km;
Czas: 3-5h;
Najwyższy punkt: 535 m;
Najniższy punkt: 226 m;
Start: Machico;
Zakończenie: Machico;
Autobus: SAM 113;
Poziom trudności: średni