Zaspokój ciekawość

Muzea na Maderze są idealne do odkrywania historii, tożsamości i tradycji archipelagu, ale także do odkrywania wielu dzieł sztuki lub lepszego poznania bogactwa naturalnego regionu.
 
 

Północne wybrzeże

Ponad 600 lat historii sprawia, że Madera jest wyspą pełną historii do opowiedzenia. Odkryj dwa muzea, które przedstawiają dwie bardzo ważne tradycje w kulturze Madery.

Muzea Madery są doskonałym miejscem do szczegółowego poznania historycznej podróży tego archipelagu pochodzenia wulkanicznego, a także niektórych z jego wielowiekowych tradycji. Ale to nie wszystko. Ponieważ oferta jest dość obszerna, istnieją opcje odpowiednie dla wszystkich zainteresowań i wszystkich grup wiekowych.

Południowe wybrzeże

Funchal, stolica archipelagu Madery, jest miastem o niezwykle cennym dziedzictwie i oczywiście znajdują się tu jedne z najważniejszych muzeów. Obiekty te, poświęcone konserwacji i wystawie, są warte odwiedzenia. Interesujące muzea znajdują się też w Câmara de Lobos .

Wachlarz opcji dostępnych na wyspie pozwala odwiedzającym cieszyć się na przykład dogłębnym kontaktem z tożsamością Madery. Muzea Madery oferują podróż do korzeni, które podtrzymują unikalną kulturę tego archipelagu. Tak jest w przypadku Muzeum Etnograficznego na Maderze, Museu do Bordado e do Artesanato lub Madeira Story Centre, by wymienić tylko kilka przykładów.

Wschodnie wybrzeże

W gminie Machico znajduje się muzeum, które warto odwiedzić aby lepiej poznaćniektóre elementy kulturowe regionu.

Wśród szerokiej gamy muzeów na Maderze można również znaleźć przestrzenie w całości poświęcone różnym ekspresjom artystycznym: od tradycyjnej sztuki sakralnej, przez najbardziej eksperymentalną sztukę współczesną, po bujne bogactwo naturalne regionu, jego najcenniejsze dziedzictwo.
 

Zachodnie wybrzeże