Wielorybnictwo na morzach Madery i wszystkie działania z tym związane są niezwykle ważną częścią historii i kultury archipelagu. W związku z tym Muzeum Wielorybów oferuje odwiedzającym zaskakującą podróż przez ten niezwykły wszechświat, utrzymując „otwarte drzwi do wiedzy i okno na morze”.

Otwarte w 1989 roku w rybackim miasteczku Caniçal, w gminie Machico, muzeum przeniosło się do nowych obiektów we wrześniu 2011 roku. Jest to obecnie jedno z najbardziej innowacyjnych muzeów tego typu na poziomie międzynarodowym, wyświetlające nawet naturalnej wielkości modele wielorybów i delfinów oraz  filmy 3D.

Muzeum Wielorybnictwa na Maderze posiada ogromną kolekcję etnograficzną, w tym stare naczynia, zapisy przeszłych doświadczeń i dokładną dokumentację historii wielorybnictwa na Maderze w XX wieku.

Oprócz rozpowszechniania wiedzy na temat waleni muzeum promuje szereg badań naukowych i projektów ochronnych dotyczących życia morskiego na Maderze. Bezcenne dziedzictwo, które należy znać i coraz częściej chronić.

Rua Garcia Moniz, nº1  9200-031 Caniçal;
Od wtorku do niedzieli:10h00 -18h00; Zamknięte: poniedziałek
(+351) 291 961 858